'Kuzumu elimden aldılar'

Salı 08.12.2009
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009
ABONE OL
Yedi askerin şehit olduğu haberi, baba ocaklarına ateş düşürdü. Acılı aileler, "Vatan sağ olsun" dedi.

TERHİSİNE 2 AY KALMIŞTI
Ordulu Jandarma Er Kemal Pide'nin terhisine 2 ay kaldığı öğrenildi. Baba Cemal Pide, oğluyla en son 3 gün önce görüştüklerini söyledi ve "Vatan sağolsun" dedi.

MUŞ 2 EVLADINI ŞEHİT VERDİ
Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Örenkent köyünden Şehit Jandarma er Yakup Mutlu'nun 2 ay sonra tezkeresini alıp evleneceği öğrenildi. Malazgirt ilçesi Erince Köyü'ne kayıtlı er Ferit Demir in İstanbul'daki annesiyle şehit olmadan bir saat önce internetten görüntülü görüştüğü öğrenildi.

'SENSİZ NE YAPARIM'
Şehit Piyade Er Fatih Yonca'nın annesi Gülsüm Yonca, oğlunun acı haberini televizyondan öğrendi. İskenderun'un Bekbele beldesinde oturan anne Gülsüm, "Hadi gel anan seni bağrına bassın. Canım evladım ben sensiz ne yaparım" diye gözyaşı döktü.

KÖYÜNÜN İLK ŞEHİDİ
Adana'nın Yumurtalık Sugözü Köyü'nden olan şehit er Harun Aslanbay'ın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Acılı baba Hamdi Aslanbay, oğlunun İmralı'da görev yaptığını söyledi.

SOKAĞI BAYRAKLARLA DONANDI
Şehit Cengiz Sarıbaş'ın İstanbul'da ailesinin oturduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı.

KALAN OĞULLARIMI DA GÖNDERECEĞİM
Onur Bozdemir'in annesi, Kürtçe ağıtlar yakarak "Kuzumu elimden aldılar" dedi. Baba Ahmet Bozdemir ise acısını "Üç oğlum daha var. Onları da göndereceğim" diye ifade etti.