Ne dediler

Cuma 11.12.2009
Son Güncelleme: Cuma 11.12.2009
ABONE OL
Çelik: Kardeşliğe kurşun sıkılmıştır
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik: Kim yaparsa yapsın bu barışa ve kardeşliğe sıkılmış bir kurşundur. Görünen manzara ortada. Son günlerde DTP'lilerin ağzından barış ve kardeşlik kelimeleri düşmüyordu Ancak bunu söylerken elde taş ve silahla olmaz. AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan: Anlaşılan PKK gerçekten barışı istemiyor. Barış isteğinde samimi olsalardı açılımın devam ettiği bu günlerde ne sokak eylemleri ne de Tokat'taki facia olurdu. Şiddetin devam etmesinin ne Kürtlere ne de Türklere asla var. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu: PKK Irak'tan sürülmek üzere. Varlığını ispat etmek için böyle bir eylemi üstlenmiş olabilir.

Baykal: Hükümet PKK'yı korudu
CHP lideri Deniz Baykal: Komplo teorisi üretmek bir hükümete yakışmıyor. PKK'nın üstlenmesi de hükümetin komplo teorileriyle böyle önemli bir konuya yaklaşımının ne kadar yanlış olduğunu göstermektedir. PKK'yı koruma, aklama duygusunun hükümete hakim olduğunu görmek insana acı veriyor. Kazakistan resepsiyonunda da Baykal, "PKK'ya konduramıyorlar" dedi.

MHP: Açılıma suçüstü
Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal: AKP, açılım konusunda suçüstü yakalanmıştır. Cezası hem yargı önünde hem de milletin Mahkemei Kübrası'nda verilecektir. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez: "PKK'nın dahli yoktur' diyen Hüseyin Çelik cevap versin. Milletimize cevap verecek AKP'dir