Beyoğlu'nda gerginlik

Pazar 13.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 13.12.2009 15:24
ABONE OL
Beyoğlu'nda kapatılan DTP'nin eski İstanbul il binası önünden yürüyüşe geçen bir grup, ev, iş yeri ve araçların camlarına molotofkokteyli ve taş atarak zarar verdi.

Kapatılana DTP'nin eski İstanbul İl Başkanı Mustafa Avcı, Beyoğlu'ndaki eski il binası önünde bir basın toplantısı düzenledi. ''Kendilerinin sorunlara çözüm istediklerini, kandırma ve tasfiye planlarını deşifre ettiklerini, çözüme ilişkin proje geliştirdiklerini'' ileri süren Avcı, ''buna karşın CHP, MHP gibi partilerin barış diyenleri hedef gösterdiklerini, Kürt halkını potansiyel suçlu ilan ettiklerini, halkları karşı karşıya getirmeye, sokakları kan gölüne çevirmeye ve bundan nemalanmaya çalıştıklarını'' savundu.

Basın açıklamasının ardından, açıklamaya katılan bir grup genç, kapatılan DTP'inni eski il binasının bulunduğu caddeden slogan atarak yürümeye başladı. Gruptakiler, cadde üzerindeki ev, iş yeri ve araçların camlarına taş ve molotofkokteyli atarak zarar verdi. Bunun üzerine semt sakinleri ve esnaf, gruptakilere bıçak ve benzeri kesici aletlerle karşılık vermek istedi.

Emniyet güçlerinin müdahalesiyle vatandaşlar ile gruptakilerin çatışması engel olunurken, grupta bulunan gençler de ara sokaklara kaçarak dağıldı.