'Kuru sıkı' çıktı, serbest kaldılar

Salı 15.12.2009
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009
ABONE OL
İstanbul Dolapdere'de önceki gün çıkan olaylarda göstericilere silah doğrultmuş fotoğrafları basında yer alan üç kişi dün yakalanıp ifadeleri alınodıktan sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alınan S.Ü, T.G. ve S.Z., Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılık talimatıyla polis merkezinden serbest bırakılırken S.Ü. hakkındaki kaçak elektrik kullanmak suçlamasıyla ilgili olarak Beyoğlu Adliye'ye gönderildi. S.Ü.'nün adliyeye getirilmesi sırasında arkadaşları gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalıştı. Yaşanan arbede arasında S.Ü adliyeye sokuldu. S.Ü. burada savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

YARALI TUTUKLANDI
Üç şüphelinin ellerindeki silahların kurusıkı olduğunun tespit edilmesi sonucu serbest bırakıldıkları kaydedildi. Olaylar sırasında yaralanan Selçuk A. isimli DTP'li ise bir başka gösterici ile birlikte 'örgüt üyeliği gerekçesi ile tutuklandı. Öte yandan polis Selçuk A.'nın yaralanmasına neden olan silahı kimin kullandığını tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

GAZETECİLERİ DE TEHDİT ETTİ: VURURUZ, ADINIZI PARKA VERİRLER
Göstericilere silah doğrultmuş fotoğrafları basında yer alan zanlı, gazetecileri "Yüzümüzü çekerseniz sizi vururuz, adınızı bir parka verirler" sözleriyle tehdit etti. Zanlı, silahla ilgili olarak ise "Bir gazeteci poz karşılığı 500 lira verdi" iddiasında bulundu.