Yarıyıl tatili öne çekilmeyecek

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 18:24
ABONE OL
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yarıyıl tatilinin öne çekilmesinin şu an için söz konusu olmadığını bildirdi.

Nimet Çubukçu, bugün bazı basın yayın organlarında ''yarıyıl tatilinin öne çekileceğine'' ilişkin haber yer aldığını anımsattı.

Bakan Nimet Çubukçu, "yarıyıl tatilinin öne çekilmesinin şuan için söz konusu olmadığını'' ifade etti.
Bu arada, daha önce planlanan çalışma takvimine göre öğrenciler 25 Ocak-5 Şubat arasında yarıyıl tatili yapacak. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat 2010 Pazartesi günü başlayacak. "

MEB'DEN ''YARI YIL TATİLİ'' AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamada, bakanlığın gündeminde okulların erken tatil edilmesine ilişkin bir konu bulunmadığı bildirilerek, ''Bu konudaki karar Sağlık Bakanlığının tavsiyesi olduğu takdirde alınabilir'' denildi.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği bazı basın yayın organlarından yer alan ''Domuz Gribi Sömestir Tatilini Öne Çektiriyor'' başlığıyla yer alan haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bakanlığın gündeminde okulların erken tatil edilmesine ilişkin bir konunun bulunmadığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bununla birlikte bu konudaki karar, salgınla ilgili politikaları başından beri takip eden Sağlık Bakanlığının tavsiyesi olduğu takdirde alınabilir ve şu anda Sağlık Bakanlığının Bakanlığımızdan böyle bir talebi bulunmamaktadır. Yarıyıl tatili daha önce duyurulduğu gibi 25 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır.''

*ÇUBUKÇU: YARIYIL TATİLİ ÖNE ÇEKİLMEYECEK"( 19.11.2009) HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

*SAİT GÜRSOY: YARI YIL TATİLİ ÖNE ÇEKİLMELİ (18.11.2009) HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

*NİMET ÇUBUKÇU İLE İLGİLİ ARŞİVDEKİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ