Korkunç cinayetin sırrı ortaya çıktı

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 19:32
ABONE OL
Maltepe'de, tartışmada telefonunu kırdığı kız arkadaşına yenisini alabilmek için askerdeki arkadaşının annesi Zühre Taş'ı bıçakla öldürüp bilezik ve küpesini çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan Özgür G. adliyeye sevk edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ndeki sorgusunda susma hakkını kullanan Özgür G.'nin kız arkadaşı Dilek Y. ise emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Maltepe Girne mahallesi Filiz Çıkmazı no:13/1'de ikamet eden Zühre Taş isimli kadının 26 Aralık 2009 tarihinde bıçaklanarak öldürülmesinin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği bünyesinde soruşturma başlatıldı.

Olay yerinde inceleme yapan polisler, öldürülen kadının Gökhan Taş isimli oğlunun askerde olduğunu belirleyip arkadaş çevresinden 45 kişinin bilgisine başvurdu. Polis, çalışmaları sırasında şüpheli hareketlerde bulunduğu ileri sürülen Özgür G.(21)'nin ayrıca ifadesine başvurdu.

Özgür G.'nin olay günü Zühre Taş'ın evine gelerek oğlu Gökhan Taş'ın adresini istediği, Zühre Taş'ın telefona bakmak için içeri girmesini sağladıktan sonra peşinden eve girdiği Zühre Taş'ı 4 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülüyor. Özgür G.'nin, bir altın burma bilezik ile altın yüzüğü de çalarak olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

Çaldığı bileziği bin yüz TL'ye sattığı iddia edilen Özgür G.'nin, 500 TL'ye bir telefon aldığı, bu telefon ile yüz TL ve yüzüğü kız arkadaşı Dilek Y.'ye verdiği, 500 TL'sini de kendisinin harcadığı öğrenildi. Dilek Y.'nin de yüzüğü bir kuyumcuya sattığı öne sürüldü. Polis, Dilek Y.'deki cep telefonu ile satılan yüzüğü kuyumcudan geri aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Dilek Y. serbest bırakıldı. Susma hakkını kullanan Özgür G. ise adliyeye sevk edildi.


*"EVE GİTMEK İSTEMİYORUM" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*"SEVGİLİNİN KORKUNÇ ŞANTAJI" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ