Tokat'ta bomba paniği

Perşembe 17.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 17.12.2009 19:05
ABONE OL
Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Reşadiye'deki terörist saldırının ardından bölgede yapılan operasyonlarda kullanılan bir helikopterden görev dönüşü Tokat'ta araziye roket başlığı düştüğünü belirterek, arama çalışmalarının sürdürüldüğünü, bölgedeki vatandaşlara bu konuda bilgi verildiğini söyledi.

Vali Şerif Yılmaz, 7 Aralık 2009 tarihinde Reşadiye ilçesinde meydana gelen hain saldırıyı yapan teröristleri etkisiz hale getirmek için yapılan operasyonlarda kullanılmak üzere kente getirilen bir helikopterden, dün görevden dönerken Gümenek mevkisinin 1-1.5 kilometre güneydoğusunda araziye 1 adet roket başlığı düştüğünü bildirdi.

Bölgede arama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydeden Vali Yılmaz, bölge halkına gerekli tebligatın yapıldığını, bu nedenle endişe edilecek bir durumun olmadığını aktardı.

KÖYDE ''PATLAMAMIŞ BOMBA'' ANONSU

Roket başlığının arandığı bölgedeki Tokat merkeze bağlı Şenköy'de Cemevi'nin hoparlöründen yapılan anonsla köylülere düşen patlamamış roket başlığına dokunulmaması konusunda uyarıda bulunuldu.
''Uçaktan patlamamış bomba düşmüştür. Görenlerin dokunmadan jandarmaya bilgi vermeleri gerekiyor'' denilerek yapılan anonsla vatandaşların duyarlı olmaları istendi.

Köylüler sabah saatlerinde askeri yetkililerin kendilerini aradıklarını belirterek, bunun üzerine bu anonsu yaptıklarını söyledi.

Benzer anonsların bölgedeki çevre köyler Kızılköy ve Çamağzı'nda da yapılarak vatandaşların bu konuda uyarıldıkları öğrenildi.

BÖLGEDE OPERASYONLAR YOĞUNLAŞTIRILDI

Bu arada, Tokat'ın Reşadiye ilçesi Sazak köyü yakınlarında 7 askerin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı terörist saldırısının ardından bölgede başlatılan arama tarama faaliyetleri sürdürülüyor.

Havadan da desteklenen operasyonlara Tokat'ın yanı sıra çevre bölgelerden de çok sayıda ekip katılıyor. Operasyonlar Reşadiye başta olmak üzere Sivas'ın Koyulhisar ilçesi ve çevredeki kırsal alanlarda yoğunlaştırıldı.


*"ESNAF KORUCU, SİLAHI İSE DEVLET TESCİLLİ ÇIKTI" haberini okumak için tıklayınız

*"BOMBAYLA YAKALANAN KİŞİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ÇIKTI" haberini okumak için tıklayınız

*"MUHTAR, KIZINA İLAÇ ALIRKEN KURŞUNLARA HEDEF OLDU" haberini okumak için tıklayınız

*"DOLAPDERE'DE SİLAH ÇEKENLERE GÖZALTI" haberini okumak için tıklayınız

*"POLİSTEN SOKAKTA KÜRTÇE ANONS" haberini okumak için tıklayınız

*"YOL HARİTASI ŞEKİLLENDİ" haberini okumak için tıklayınız

*"AÇILIM KESİNTİYE UĞRAMAYACAK" haberini okumak için tıklayınız

*"DTP'Lİ VEKİLLER İSTİFALARINI ŞOVA DÖNÜŞTÜRMEYECEK" haberini okumak için tıklayınız

*"GERİLİMİ DEĞERLENDİREN CHP'DE SIKIYÖNETİM" haberini okumak için tıklayınız

*GÜNDEM HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*SİYASET HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ