2 suç örgütüne operasyon

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 22:53
ABONE OL
Antalya merkezli 2 suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında Antalya ve Kahramanmaraş'ta görevli bir emniyet müdür yardımcısı ve bir şube müdürü ile Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli bir şube müdürü de gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün yaklaşık 2 yıldır süren istihbarat ve takip çalışması sonucu, Antalya, Ankara ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalanan 5'i kamu görevlisi, 1'kadın 20 kişinin sorguları devam ederken, Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Ü.B. ile Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünde görevli şube müdürü E.Ç. ve Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü H.A.T. de gözaltına alındı.

Antalya'da görev yaptıktan sonra Kahramanmaraş'a tayin olduğu belirtilen E.Ç. ile Şube Müdürü H.A.T'nin soruşturma için Antalya'ya getirilecekleri bildirildi.

Operasyonda gözaltı sayısının artabileceği de öğrenildi.

İhaleye fesat karıştırmak, iş yeri kurşunlamak, çek ve senet tahsilatı, kasten adam yaralamak, kumar oynatmak gibi eylemler yaptıkları iddia edilen 2 suç örgütü üyeleri ile zanlılarla menfaat karşılığı bağlantılı bulundukları öne sürülen kamu görevlileriyle ilgili sorgu ve soruşturma süreci devam ediyor.
Eş zamanlı operasyonda Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Y.Ç. Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı 2 karakolda görev yapan polis memurları O.D. ile H.A.E, Antalya Cezaevinde görevli infaz koruma memuru A.Ö. ile astsubay H.Ç. de gözaltına alınmıştı. İki emniyet müdür yardımcısı ve bir şube müdürü ile gözaltındaki kamu görevlilerinin sayısı da 8'e yükseldi.