Operasyonlar sürüyor

Cumartesi 19.12.2009 00:00
ABONE OL
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 7 askerin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı terörist saldırısının ardından bölgede başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Reşadiye, Koyulhisar ve çevresinde yürütülen operasyonlara, özel harekat timleri de katılıyor. Sivas Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı timler, Reşadiye'nin komşu ilçesi Koyulhisar kırsalında arama-tarama faaliyeti yürütüyor.

Faaliyetlerini ilçenin dağlık ve yüksek kesimlerinde yürüten özel harekat timleri, zırhlı araçlarla bölgeyi tarıyor. Teröristlerin yakalanması için Kelkit Vadisi'nde yürütülen operasyonel çalışmalar, tüm hızıyla sürüyor.

SAZAKLILARDAN, REŞADİYE KAYMAKAMINA BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

Bu arada, Tokat'ın Reşadiye ilçesi Sazak Köyü nüfusuna kayıtlı olup, İstanbul ve diğer illerde yaşayan vatandaşlar, Reşadiye Kaymakamı Cihangir Güler'i makamında ziyaret ederek 7 askerin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı terörist saldırı nedeniyle başağlığı dileklerini iletti.

Sazak Köyü heyeti, Kaymakam Güler'e olaydan duydukları üzüntüyü dile getirirken, ''Askerlerimize kurulan bu hain pusunun Sazak köyü bölgesinde olmasından dolayı büyük üzüntü içerisindeyiz. Teröristlerin en kısa zamanda yakalanarak adalete teslim edilmelerini istiyoruz'' dedi.

Ziyarete, 12. Sırıklı Şenlikleri Komite Başkanı Ali İhsan Şahin, Sazak Köyü Dernek Başkanı Rıza Şen, Sazak Köyü Muhtar Vekili Kamil Aydın ile bölgedeki bazı çevre köylerin temsilcileri katıldı.