DTP kararının etkisi

Pazar 20.12.2009
ABONE OL
TERÖRLE MÜCADELEDE AB: Fransa son dönemlerde çok önemli kararlar aldı. Aynı şekilde Danimarka Roj TV'yi ciddiye alarak yaklaşıyor. NATO zirvesi sonrasında Başbakanımızın ortaya koyduğu kararlılığın net faydalarını görmeye başladık.
DTP KARARINA BAKIŞ: Eskiden DTP gibi bir parti kapatıldığı zaman AB'nin çıkaracağı ses ne olurdu? Şimdi ne oldu? Dediler ki; "Avrupa'da da siyasi partiler kapatılır. Ne zaman kapatılır? Terörle ve şiddetle işbirliği içerisine girdiği zaman kapatılır." Bunun arkasında doğru iletişim vardır. Türkiye'deki bir takım gerçekleri paylaştığınız zaman Avrupa hem demokrasiye sahip çıkar hem de teröre karşı dik durur.
TÜRKİYE'NİN ÖNEMİ: Avrupa'daki birçok kişi fırınını yaktığı zaman kullandığı gazın Türkiye üzerinden geldiğinin farkında değil. Türkiye'nin, Avrupa'nın 6., dünyanın 16. büyük ekonomisi olduğunu, ortalama yaşının 28 olduğunu bilmiyor. Her yıl Avrupa'ya girmeye çalışan 70 bin üzerinde Afganlı'yı, Somalili'yi durduran ülkenin Türkiye olduğunun farkında değil. Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı, en az Türkiye'nin AB'ye olan ihtiyacı kadar.