Arınç'tan tartışılacak benzetme

Pazartesi 21.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 21.12.2009 23:24
ABONE OL
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, kapatılan DTP'nin eski milletvekili Emine Ayna için "Çıktı ve kahkaha atarak 'açılım bitmiştir' dedi. Kendisi garip bir yaratık. Allah akıl fikir versin" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlediği "Ak Siyaset" konulu konferansta konuşan Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, teröre yol açan kaynakları kurutmak gibi bir görevlerinin olduğunu söyledi. Türkiye'nin gerçeklerle yüzleşmesi gerektiğini anlatan Arınç, "Geçmiş yıllar asit kuyuları, faili meçhul cinayetler, Türkçe konuşamadığı için zor durumda kalan insanlarla hatırlanıyor. Biz yaptığımız çalışmada muhalefetin de desteğini almak isterdik. Onlar 'söyletmem vurun' mantığında hareket ediyor. Tamam vur da önce bir dinle anlatayım. AK Parti başarısız olsun, bu sürecin içinden çıkamasın diye randevu taleplerine bile hemen hayır dediler. DTP'den Emine Ayna çıktı ve kahkaha atarak 'açılım bitmiştir' dedi. Kendisi garip bir yaratık. Allah akıl fikir versin. Bunlar konuşuldukça doğru yolda olduğumuza inancımız daha da artıyor" dedi.

ÇETE ÇÖKERTMEKTEN ALFABEDE HARF KALMADI

DTP, MHP, CHP ve diğer kuruluşların açılıma karşı çıkmak için bir araya geldiklerini iddia eden Arınç, milletin partilerine verdiği desteğin devam ettiğini demokratik açılım süreci içinde oylarının düştüğü yönündeki eleştirilere kimsenin inanmaması gerektiğini ifade etti. Haftada dört kez anket yaptırdıklarını ifade eden Arınç, "Bunlara inanmayın. Bir AK Partili yönetici olarak söylüyorum. Oy oranımız yüzde 42'den aşağı değildir" dedi. Halkın askerini sevdiğini ama darbelerden hoşlanmadığını söyleyen Arınç, "Darbeyi yapanlara da çok fazla yüz vermez" dedi. Çeteleri ve mafyayı da çökerttiklerini söyleyerek, "Çete çökertmekten alfabede harf kalmadı" diye konuştu.


*"BAKANLAR KURULU TOPLANTISI SONA ERDİ" haberini okumak için tıklayınız

*"BARZANİ: HİÇBİR SORUN SAVAŞLA ÇÖZÜLMEZ" haberini okumak için tıklayınız

*"ATALAY ÜÇLÜ TERÖR ZİRVESİNDEN" haberini okumak için tıklayınız

*"MİLLETİ SERSEM SANAN GAFİLLER VAR" haberini okumak için tıklayınız

*"ERDOĞAN'DAN KISIK SESLE AÇILIŞ" haberini okumak için tıklayınız

*GÜNDEM HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*SİYASET HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ