Muş'ta 10 kişi gözaltında

Pazartesi 21.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 21.12.2009 12:33
ABONE OL
Muş'un Bulanık ilçesinde 16 Aralıkta izinsiz gösteri yaparak, polise mukavemette bulundukları gerekçesiyle 10 kişi daha gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Bulanık ilçesinde 15 Aralıkta, DTP'nin kapatılmasını bahane eden bir grubun gösterisinde yaşanan olayların ardından, 16 Aralıkta izinsiz gösteri yapan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 10 kişi daha gözaltına alındı.

Muş Valisi Erdoğan Bektaş, söz konusu kişilerin Bulanık İlçe Emniyet Müdürlüğünde sorgularının sürdüğünü belirterek, ''Bulanık'ta izinsiz eyleme katıldıkları belirlenen 10 kişi, güvenlik güçleri tarafından gece yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınmıştır. Güvenlik güçlerimizin bu konudaki çalışmaları devam etmektedir. Operasyonlar sürecek'' diye konuştu.

Muş'un Bulanık ilçesinde 15 Aralıkta, DTP'nin kapatılmasını bahane eden bir grubun gösterisinde Kemal Aycan ile Nejmi Oral, bir esnafın ateş açması sonucu hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.
Bu arada, olayın ardından izinsiz gösteri yapan gruptan polise mukavemette bulunduğu iddiasıyla 18 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 7'si tutuklanmıştı.


*"Ön saflarda maskeli ve taşlı çocuklar" haberini okumak için tıklayınız

*"Dönüş cesaret verdi" haberini okumak için tıklayınız

*"Tuncel: Biz arabulucuyuz" haberini okumak için tıklayınız

*Gündem haberlerini okumak için tıklayınız

*Siyaset haberlerini okumak için tıklayınız

*Anasayfaya dönmek için tıklayınız