Otomobilde öğrencisiyle basıldı

Pazartesi 21.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 21.12.2009 15:28
ABONE OL
Kırıkkale'de eski öğrencisiyle otomobilde uygunsuz vaziyette yakalandığı iddiasıyla gözaltına alınan öğretmen, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, geçen yıl Kırıkkale'de bir lisede görev yapan, bu yıl ise Ankara'nın Akyurt ilçesindeki bir liseye tayini çıkan İngilizce öğretmeni, evli ve 2 çocuk babası H. A. E. (35), iddiaya göre, Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesi emniyet müdürlüğü ekiplerince Kızılırmak Nehri'nin kenarında bir otomobilde 16 yaşındaki eski öğrencisi M.T. ile uygunsuz vaziyette yakalandı.

H.A. E, sevk edildiği Kırıkkale Adliyesinde nöbetçi savcı tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kırıkkale'deki lisenin 2. sınıf öğrencisi M.T'nin, ifadesinde, geçen yıl öğretmeni olan H. A. E. ile MSN'den görüntülü görüştüklerini, öğretmeninin sürekli ''Karımdan boşanıp seni alacağım'' dediğini, olay günü Kırıkkale'ye gelen öğretmeniyle nehir kenarına gittiklerini söylediği belirtildi. H.A. E'nin ise gezmeye çıktıklarını, kötü bir niyeti olmadığını söylediği öğrenildi.

Kırıkkale'deki lisenin müdürü H.E, M.T'nin son zamanlarda devamsız bir öğrenci olduğunu, öğretmenin ise tayini çıktığı için Kırıkkale'den ayrıldığını belirterek, kendilerine olayla ilgili resmi yazı gelmediğini söyledi.