Şimdi de televizyon istiyor

Salı 22.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009 17:49
ABONE OL
İmralı'da kaldığı koğuşu yenilenen, duvarları da ithal duvar kağıdı kaplanan terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan, şimdi de odasına televizyon istiyor.

Ancak, Öcalan'a yerinin değiştirilmesinin ardından verilmesi beklenen televizyon, hücre cezası gerekçe gösterilerek verilmiyor.

Öcalan'ın avukatlarından İbrahim Bilmez, 15 gün önce cezaevi idaresinin, televizyon alınması için müvekkillerinin hesabına para yatırılmasını istediğini, ancak geçen hafta yaptıkları görüşmede hücre cezası nedeniyle söz konusu televizyonun verilmeyeceğinin söylendiğini aktardı. Bilmez, "Mart 2009'da verilen hücre cezasını gerekçe göstererek bir yıl boyunca haklarını kısıtlama kararı almışlar. Bu kısıtlama kararının kaldırılması için bir yılın dolması gerekiyor. Ancak müvekkillimize kesinleşmemiş olan biri 10 gün biri de 20 gün olmak üzere iki hücre cezası daha verildi. Bu durum müvekkilimizin haklarının pazarlık konusu yapılması demektir" dedi. Öte yandan İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevine nakledilen 5 hükümlüye televizyon verildiği, bu televizyonlardan sadece TRT kanallarının izlenebildiği bildirildi.


*Siyaset haberlerini okumak için tıklayınız

*Gündem haberlerini okumak için tıklayınız

*Anasayfaya dönmek için tıklayınız