Uyuşturucu alana grup seks promosyonu!

Salı 22.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009 13:10
ABONE OL
Bursa'da uyuşturucuyu boş bira şişelerinin içine koyarak kadınlara sattırdıkları öne sürülen 7 kişiden 5'i tutuklandı. Ayrıca 19 yaşındaki T.S.'nin uyuşturucu sattığı erkeklerle grup seks yaptığı öne sürüldü.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı'nın geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği operasyonlarda 14 kilogram esrar ile birlikte 7 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si tutuklanırken jandarma soruşturmasını derinleştirdi. Osmangazi ve Yıldırım ilçesindeki evlere yapılan eş zamanlı şok operasyonlarda 8 kişi daha gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 1 kilogram 30 gram esrar ve 5 gram Hint keneviri tohumu ele geçirildi.

Erkeklerin temin ettiği uyuşturucunun kadınlar aracılığıyla boş bira şişelerinin içine konularak bar, pavyon ve gece kulüplerinde pazarlandığı belirlendi. Ayrıca 19 yaşındaki T.S.'nin uyuşturucu sattığı erkeklerle grup seks yaptığı öne sürüldü.

"Uyuşturucu ticareti yapmak, temin etmek ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçlarından adliyeye sevk edilen 7 kişiden N.K. (40) ve S.Ö. (30) ile A.Ö. (50) kızı D.O. (25) ve F.K. (30) tutuklandı. Daha önce uğradığı silahlı saldırı sonucu ayağı alçıya alınan D.O. ise cezaevine de koltuk değnekleriyle sevk edildi.

Böylelikle operasyon kapsamında ele geçirilen toplam 15 kilogram 30 gram esrar, 5 gram Hint keneviri tohumu, 2 adet ruhsatsız tabanca ile ilgili tutuklu sayısı 8'e yükseldi. 2 gün önce aynı operasyon kapsamında yakalanan S.E. (17) de tutuklanmıştı.

*Siyaset haberlerini okumak için tıklayınız

*Gündem haberlerini okumak için tıklayınız

*Anasayfaya dönmek için tıklayınız