Cinsel saldırıya suçüstü

Çarşamba 23.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009 10:51
ABONE OL

Mamak ve Altındağ'da yaşları küçük 3 çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen bir kişi polis tarafından yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Mamak ve Altındağ'da yaşları 10-11 arasında 3 çocuğa cinsel saldırıda bulunulması üzerine olayla ilgili özel bir çalışma başlattılar.

Yapılan araştırmaların ardından zanlının eşgalini belirleyen polis, saldırganı Demirlibahçe Uzgörenler Sokak üzerinde bir aracı çalmaya çalışırken suçüstü yakaladı. Gözaltına alınan S.T. adlı kişinin, Ayaş Açık Cezaevi ve İnfaz Kurumu'ndan bir süre önce firar ettiği belirlendi.

Gözaltına alınan zanlının, bir çocuğu aracın emniyet kemerini keserek ellerini bağladığı ve çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu kaydedilirken, diğer 2 çocuğa da cinsel saldırı aşamasında vatandaşların durumu farketmesi ve çocukların bağırarak yardım istemesi üzerine teşebbüste kaldığı bildirildi.

Emniyette sorgulaması tamamlanan zanlı, ''3 ayrı küçük yaşta kız çocuğuna cinsel saldırı ve 3 otomobil hırsızlığı'' olaylarına karıştığı gerekçesiyle savcılığa gönderildi.


*Siyaset haberlerine ulaşmak için tıklayınız

*Gündem haberlerine ulaşmak için tıklayınız

*Anasayfaya dönmek için tıklayınız