Üsteğmen odasına kapanıp intihar etti

Çanakkale'nin Ezine ilçesi Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Önder Galip makamında intihar etti. Yakınları iki çocuk babası üsteğmen için "Hayat doluydu" dedi

Çarşamba 23.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009
ABONE OL
Çanakkale Ezine İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Önder Galip, makamında intihar etti. Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, İlçe Jandarma Bölük Komutanı olarak görev yapan üsteğmen Önder Galip, dün sabah habercisiyle birlikte makamına geldi. Ardından habercisini bir yere gönderen Galip kapısını kapattı. Bir süre sonra, odadan bir el silah sesi geldi. Silah sesini duyan ve odaya giren diğer askeri personel, üsteğmen Galip'in kanlar içindeki cesediyle karşılaştı. Üsteğmen Önder Galip'in cesedi, Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı'ndan gelen askeri savcı tarafından yapılan incelemenin ardından, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Ezine'ye yaklaşık bir yıl önce atanan üsteğmen Galip'in uzman çavuşluktan subaylığa geçtiği ve biri 15, diğeri 13 yaşında iki kızının bulunduğu belirtildi.

ÇOK SEVİLİYORDU
Herkesle iyi diyalog kuran ve bu nedenle hem askerleri hem de ilçe halkı tarafından çok sevilen, kredi kartı borçlarını düzenli ödeyen Galip'in intiharına inanamayan Ezineliler, sabah saatlerinden itibaren İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na akın etti. Olayı duyunca Ezine'ye giden Çanakkale Valisi Abdulkadir Atalık ile İl Jandarma Alay Komutanı Albay Metin Yerlikaya, yetkililerden bilgi aldı. Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, üsteğmen Galip'in, hayat dolu ve neşeli bir insan olduğunu söyleyerek, "İntihar nedeniyle ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Biz de şoke olduk" dedi.