Askerliğe çalımspor!

Alişan'a adeta kol kanat geren Tepecikspor'un lisans aldırdığı iki kişi bugüne kadar hiç maça çıkmadı

Perşembe 24.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009
ABONE OL
Tepecikspor formasıyla askerliğe çalım atan tek kişinin Alişan olmadığı ortaya çıktı. Kulübün sahibi ve başkanı Temel Eyüpoğlu'nun 35 yaşındaki kardeşi Mehmet Eyüpoğlu ile arkadaşının oğlu Ahmet Barış Koyunyerli'nin de hayatlarında hiç futbol oynamadıkları halde kulüple sözleşme imzaladığı ve askerliklerini tecil ettirdiği anlaşıldı. Şarkıcı Alişan'ın 33 yaşında renklerine sevdalandığı 2. Lig takımı Tepecikspor'daki "sistem", iki isim hakkındaki ihbarla ortaya çıktı. Yapılan incelemede, kulübün futbolcusu gibi görünen Mehmet Eyüpoğlu'nun hafriyat işleriyle uğraşan bir kamyoncu olduğu ve hayatında hiç futbol oynamadığı belirlendi.

FEDERASYON SORUŞTURACAK

Lisans buşvurusu 3 Eylül 2008'de kabul edilyen Eyüpoğlu Futbol Federasyonu'nun lisanslı futbolcular listesinde yerini aldı. Tepecikspor'un teknik menajerliğini de üstlendi ve bugüne kadar bir kez bile sahaya çıkmadı. Kapanan Hadımköy Belediyesi'nin çalışanı Ahmet Barış Koyunyerli ile de 28 Ağustos 2007'de profesyonel sözleşme imzalandı. Başkan Temel Eyüpoğlu'nun arkadaşının oğlu olan Koyunyerli'ye 29 Ağustos 2009'da, lisans çıkarıldı. Koyunyerli de hiçbir maçta forma giymedi. Futbol Federasyonu'nun şimdi bu lisanslarla ilgili soruşturma başlatacağı öğrenildi. Askerliğini tecil ettirmek isteyen futbolcunun, 36 maçtan en az 12'sinde forma giymesi gerekiyor. Ancak bugüne kadar sadece Alişan 18 kişilik maç kadrosuna dahil oldu.

ALİŞAN İLE GÜNDEME GELMİŞTİ
Tepecikspor'un adı, şarkıcı Alişan'la birlikte gündeme geldi. Alişan, askerliğini tecil ettirebilmek için 6 yıl aradan sonra yeniden futbola dönmüş ve Tepecikspor'la sözleşme imzalamıştı.