11 ilde operasyon

Perşembe 24.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009 18:38
ABONE OL
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgütü PKK'nın sivil oluşumu ''Kürdistan Topluluklar Birliği/Türkiye Meclisi (KCK/TM) Yapılanması''na yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında başlattığı operasyonlarda, kapatılan DTP'li Batman Belediye Başkanı Necdet Atalay ve bir kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanların sayısı 33 oldu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca bu sabah erken saatlerde Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Siirt, Hakkari, Tunceli, Batman, Şanlıurfa, Şırnak ve Van'ı kapsayan 11 ilde başlatılan operasyon, devam ediyor. Operasyon kapsamında, siyasi yasaklı olan, kapatılan DTP'li Batman Belediye Başkanı Necdet Atalay ve bir kişi daha gözaltına alındı.

KCK'YA YÖNELİK 5. OPERASYON

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, terör örgütü PKK'nın sivil oluşumu KCK/TM yapılanmasına yönelik ilk operasyon, 2009 yılının Nisan ayında düzenlendi, bunu 3 operasyon takip etti.
Devam eden ve gözaltına alınanların sayısında artış olabileceği kaydedilen 5. operasyonun, uzun süren teknik, fiziki takip ve telefon dinlemesi sonucu gerçekleştirildiği ve 33 kişinin örgüt üyesi ve yöneticisi olmaktan gözaltına alındığı belirtildi.
Gözaltına alınanlar, ifadeleri alınmak üzere, soruşturmanın yürütüldüğü yer olan Diyarbakır'a gönderildi.

*Eski DTP'lilerden dönüş ambargosu haberi için tıklayınız


*"Barzani, Mahmur'a TBMM heyeti istedi" haberi için tıklayınız


*"94 başkan rozet takıp BDP'li oldu" haberi için tıklayınız


*Gündem haberleri için tıklayınız


*Siyaset haberleri için tıklayınız


*Anasayfaya dönmek için tıklayınız