Cinayetten mafya hesaplaşması çıktı

Kocaeli'nin Dilovası ilçesine bağlı Tepecik Köyü yakınlarında, parçalandıktan sonra valizlerin içine konularak gömülmüş halde bulunan 2 kişinin kimlikleri belirlendi.

Cumartesi 26.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 26.12.2009 16:46
ABONE OL
Cesetlerden birinin 2.5 ay önce İstanbul, Maltepe'de öldürülen Nesim Özbey cinayetinin azmettirici olduğu iddia edilen 35 yaşındaki Cengiz Nurçin, diğerinin ise 3 yıl önce haraç almaya gittikleri Pendik'te 4 yaşındaki Şevval Tandoğan'ın vurulması olayına karışan 25 yaşındaki arkadaşı Nizam Polat olduğu anlaşıldı.

Nurçin ve Polat'ın, Nesim Özbey'in kardeşi Cesim Özbey arafından 16 milyon TL karşılığında, PKK'nın dağ kadrosunda olduğu iddiasıyla da aranan Erdal E. ve Nizamettin Ö.'ye öldürttüdüldüğü belirlendi. Üç zanlının yanı sıra, Yunus Ç., Musa Ö., Erdal G., Adil Ö., Gökhan Ö. ve Ekrem Ö. de gözaltına alındı.

CİNAYET MAFYAYLA BAĞLANTILI
Öldürülen 2 arkadaş ise tam bir suç makinesi çıktı. Ümraniye'deki bir suç örgütünün liderliğini yapan ikilinin, defalarca cezaevine girdiği ve bir dönem Alaattin Çakıcı'nın grubuyla da çalıştığı belirlendi.

"16 MİLYON KARŞILIĞINDA ÖLDÜRÜLDÜLER"
Bir dönem yeraltı dünyasının ünlü ismi Alaattin Çakıcı'nın grubu ile de çatışmaya giren Cengiz Nurçin ile Nizam Polat'ın 16 milyon lira karşılığında öldürüldüğü ileri sürüldü.

SİLAHLI KAVGAYA KARIŞMIŞ, BİR ÇOCUĞU YARALAMIŞTI
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde toprağa gömülü olarak cesedi bulunan Nizam Polat'ın (25), 14 Eylül 2006 tarihinde Pendik'te silahlı kavgaya karıştığı, Polat'ın silahından çıkan kurşunlardan birinin Şevval Eslem Tandoğan isimli çocuğa isabet ettiği öğrenildi. Olaydan bir gün sonra yakalanan Nizam Polat, tutuklanarak cezaevine konulmuştu.