Küfre tepki

Diyarbakır Belediye Başkanı'nın operasyona küfürlü tepkisi, başta hükümet olmak üzere siyasileri kızdırdı: Misli ile iade edilir

Cumartesi 26.12.2009
ABONE OL
Devlet Bakanı Faruk Çelik:
'Ağzından çıkanı ölçüp konuşsun'
"DİYARBAKIR Belediye Başkanı Osman Baydemir'in, hükümete yönelik küfür ve tehditleriyle ilgili ifadeleri millet tarafından ayıplayıp kınanıyor. Ağzından çıkan cümleyi ölçüp, biçip, tartıp ona göre kullanması gerek. Eğer bu vasıflardan sıyrılmışsa bir insan, kamu görevi de yapmamalı. Yeni ifadelerle bunları mutlaka düzeltmesi gerekiyor."

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç: '
Kötü söz ancak sahibine yakışır'
"BU üslup ancak sahibine yakışır. 'Üslubu lisan aynı ile insan' demiş atalarımız. Bu üsluba daha farklı bir cevap verebilmek şu aşamada mümkün değil. 72 milyon insanımız tarafından aynı ile sahibine iade edilecek bir üsluptur.''

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural: '
Hiç kimsenin haddine değildir'
"HİÇ kimsenin milletimize ve devletimize küfretmek haddi değildir. Bu ifadeler, hedefin, amacın ne olduğunu da açıkça ortaya koymaktadır. Bunu söyleyenlere karşı hükümetin söyleyecek sözü yok mu acaba?"

TBMM Adalet Kom. Bşk. Ahmet İyimaya: '
301. maddeye göre suç unsuru'
"YARGI adamı değilim, ama 301. maddeye göre Cumhuriyetin organlarına yönelik sözle tahrik edici beyanlar apayrı bir suç oluşturur."

AKP Genel Bşk. Yard. Kürşad Tüzmen: '
Herkes kendine yakışanı yapıyor'
"MİSLİ ile iade edilir... Herkes kendine yakışanı yapıyor. Son günlerde milleti tahrik etmek için olağanüstü çaba harcadıklarının artık toplum tarafından görülmesi kaçınılmazdır."