İngiliz gelin kaçtı baba peşlerinde

Hayallerle evlenen genç garson, şimdi İngiliz eşinin götürdüğü oğluna kavuşmak için yardım istiyor. Kadıköylü: Benim durumumda yüzlerce genç var. Yabancılar bizimle çocuk için evleniyor

Pazar 27.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 27.12.2009
ABONE OL
Adana'da yaşayan Mustafa Kadıköylü, oğlunu yanına alarak kendisini terk eden İngiliz eşini arıyor. Yaz aylarında Marmaris'e giderek garsonluk yapan Kadıköylü (26), 3 yıl önce çalıştığı otele tatile gelen Gemma Taylor'la (25) tanıştı. Gemma ülkesine döndükten sonra telefon ve internetle görüşmeyi sürdüren çiftin arasında aşk doğdu. Mustafa Kadıköylü şöyle anlattı: "Gemma, yeniden Türkiye'ye geldi. Marmaris'te ev tuttuk. 5 Aralık 2008 tarihinde Türk adetlerine göre düğün yaptık. Her şey rüya gibiydi. Evlendiğimizde eşim 4 aylık hamileydi. Çocuğumuzun İngiltere vatandaşı olması için doğumu ülkesinde yapmak istedi, ben de kabul ettim. 24 Nisan'da oğlumuz Ali Aslan doğdu." Ardından Adana'ya dönen eşinin kendisinden uzaklaşmaya başladığını, sürekli tartıştıklarını belirten Kadıköylü, "İngiltere'de yaşamak istediğini söyledi. Ben de gidebileceğimi söyledim. Eşim vize sorunumu çözeceğini belirterek temmuzda oğlum ile İngiltere'ye döndü. Bir kaç kez telefonda küfürlere varan hakaretler etti. Sonra da kendisine ulaşamadım" dedi.

'ÇOCUK İÇİN EVLENİYORLAR'
"Benden ayrılmak isteyebilir ama çocuğumu benden uzaklaştırmaya hakkı yok. Tek isteğim oğlumu görmek. Velayeti onda kalsın ama oğlumu göstersin'' diyen Kadıköylü, "Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan bana yardımcı olmalarını istiyorum'' talebinde bulundu. Kadıköylü, Marmaris'te kendi durumuna benzer yüzlerce Türk genci bulunduğunu belirterek, "Yabancılar çocuk sahibi olmak için bizimle evleniyorlar. Çocuk olunca da kaçıyorlar" iddiasında bulundu.