Beyoğlu'nda bomba paniği

Pazartesi 28.12.2009 00:00
ABONE OL
Beyoğlu'nda bir banka şubesi önüne bırakılan boru tipi bomba, büyük bir gürültüyle patladı.

Ölen ya da yaralananın olmadığı patlamayla ilgili, polis ekipleri soruşturma başlattı.

Edinilen bilgiye göre olay Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce Yapı Kredi Bankası şubesi önüne bırakılan ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Patlama nedeniyle bankanın camları kırıldı. Olayda ölen ya da yaralananın olmadığı öğrenilirken saldırganlar olay sonrası kaçarak izini kaybettirmeyi başardı.

Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Şerit çekerek, caddeyi trafiğe kapatan bomba imha ve terörle mücadele ekipleri çevrede delil topladı. Bankanın yanında terör örgütü yandaşlarına ait bir de pankart tespit eden güvenlik güçleri başka bir bomba olma ihtimaline karşı alarma geçti. Hassas çalışma yürüten ekipler, başka bir bombaya rastlayamadı.
Büyük bir gürültüyle sarsıldıklarını ifade eden mahalle sakinlerinden Osman Çelebi, "Yüksek ses nedeniyle çok korktuk. Patlamanın şiddetiyle bankanın camlarının kırılmış olduğunu gördük." dedi. Aynı caddede geçen yıl da ses bombasının patladığını anlatan Çelebi olayda ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi.