Düşen cisim meteor olabilir

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir uçağın denize düştüğü ihbarıyla ilgili arama çalışmaları sona erdi. Uçakla ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadı. TÜBİTAK Gözlemevi yetkilileri, düşen cismin meteor olabileceğini söyledi.

Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesi açıklarında sabah saatlerinde bir uçağın denize düştüğü ihbarı üzerine, Sahil Güvenlik ekipleri, denizde arama çalışmalarını tamamladı. Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, sabah 10.00 sularında başlayan arama çalışmalarının sonlandırıldığını söyledi. Sahil güvenlik, polis, jandarma başta olmak üzere balıkçı teknelerini arama için görevlendirdiklerini belirten Kaymakam Doğan, "Aramalardan hiçbir şey çıkmadı. Zaten deniz dalgalı da değildi. Uçak düştüğünde en azından deniz yüzeyinde bir yağ tabakası oluşması gerekirdi ki hiçbir bulguya rastlanmadı." dedi. TÜBİTAK'ın düşen cismi görüntülediğiyle ilgili bilgi aldığını ifade eden Doğan, konuyla ilgili kesin bir bilgiye sahip olmadığını kaydetti.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi yetkilileri, denize düşen cisimle alakalı 112 acil servisten telefon aldıklarını belirtti. Uçak düştüğü iddia edilen Alanya'nın Mahmutlar beledisi açıklarının Gözlemevi'nin kapsama alanı dışına çıktığını belirten yetkililer, düşen cismin meteor olabileceğini tahmin ediyor.

Alanya'nın Mahmutlar beldesinde saat 11.00 sıralarında önce 112 acil servisi ardından jandarmayı telefonla arayan 37 yaşındaki bilgisayar programcısı Tuna Akar, denize bir uçağın düştüğünü gördüğünü iddia etmişti. Uçağın, sahilden 5 kilometre açıkta denize bir ateş topu şeklinde düştüğünü iddia eden Akar, "Duman çıkmaya başladı ve uçak havada yandı. O kadar da uzak değildi. Düştüğünü gördüm. Uçağın ateş alıp sonra düşmesi 5 -6 saniyede gerçekleşti." diye konuşmuştu. Olayın ihbar edilmesinden sonra 112 acil servis ekipleri, jandarma ve polis sahilde hazır bekledi. Sahil güvenlik ekipleri de uçak düştüğü iddia edilen bölgede arama yaptı.
BİZE ULAŞIN