Sahildeki cesedin sırrı

Edirne'nin Enez ilçesinde boğazı kesilerek öldürülen 2 yaşındaki erkek cesedinin kime ait olduğu ve için öldürülmüş olabileceği araştırılıyor. Edirne ve çevresinden o yaşta kaybolan erkek çocuğu olmadığı için çocuğun başka bir yerde öldürülüp Edirne'ye getirilmiş olabileceği ya da cesedin bir mülteci çocuğa ait olabileceği üzerinde duruluyor. Polis, Yunanistan'da işlenmiş bir cinayetten sonra da cesedin denize atılmış olabileceği ihtimalini değerlendiriyor. Talihsiz çocuğun cenazesini sahiplenen olmazsa kimsesizler mezarlığına gömülecek.

ÜÇ İHTİMAL VAR

Enez'in Altınkum Sahili'ndeki eski bir çay bahçesinin denize yakın kesimlerinde önceki gün vatandaşlar tarafından boğazı kesilmiş, yüz derisi parçalanmış iki yaşlarında bir erkek cesedi buldu. İlk akla gelen çevrede kaybolan bir çocuğun cinayete kurban gitmiş olabileceği yönündeydi. Ancak Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale'de son günlerde 2-2,5 yaşlarında hiç kayıp çocuk ihbarı yapılmamış olduğu belirlendi. Çocuğun, bir başka yerde öldürülüp, Edirne'ye getirilmiş olabileceği üzerinde duruluyor. Ayrıca polis, cinayetin Yunanistan'da işlenip, cesedin denize atılmış olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor. Polis yetkililerinin üzerinde durduğu bir başka olasılık ise, öldürülen talihsiz çocuğun, Yunanistan'a geçmek isteyen bir mülteci çocuğu olduğu, bilinmeyen bir nedenle mülteci gurubundaki diğer mülteciler veya göçmen kaçakçıları tarafından öldürülüp oraya bırakıldığı yönünde.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA GÖMÜLECEK

İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak inceleme ve cesetten alınacak DNA örneklerinden sonra talihsiz çocuğun cenazesi, sahiplenen olmazsa kimsesizler mezarlığında toprağa verilecek.

BİZE ULAŞIN