Mermiye seri inceleme

"Kozmik oda" soruşturmasını yürüten hâkim ve savcıya gönderilen mermilerin Abidinpaşa'da bir kargo şirketinden gönderildiği ortaya çıktı. Kargo çalışanı "zarfları 'avukatım' diyen bir kadın teslim etti" dedi

Seferberlik Ankara Bölge Başkanlığı'nda arama yapan 11. Ağır Ceza Mahkemesi hâkimi Kadir Kayan ile Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili'ye gönderilen mermilerle ilgili emniyetin çalışması sürüyor. Araştırma sonucunda mermilerin bir kargo şirketinin Ankara Abidinpaşa'daki şubesinden gönderildiği ortaya çıktı. Kargo şirketi çalışanı, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerine, kendisini avukat olarak tanıtan bir kadının, "Hakim ve savcılara yeni yıl hediyesi olarak cep telefonu göndereceğim" diyerek, cep telefonu kutularını zarflara koyarak, teslim ettiğini aktardı. "Bir avukatın hakim ve savcıya yeni yıl hediyesi gönderebileceği" düşüncesiyle cep telefonu kutusunu kontrol etme gereğini duymadığını söyleyen kargo çalışanı, kadının eşkalini, kısa boylu, uzun saçlı ve beyaz tenli olarak verdi.

PARMAK İZİ ÇIKMADI

Kargo için gönderici adresi olarak yazılan Ulus'taki avukatlık bürosu ve adresin de gerçek olmadığı belirlendi. Kargo şubesinde güvenlik kamerasının bulunmaması, "araştırma yapıldığına ve özellikle seçildiğine" işaret olarak değerlendirildi. Mermileri kimin getirdiğine ilişkin ipucu bulabilmek için polis ilk önce parmak izi incelemesi yaptı. Ancak Kalaşnikof tüfeğine ait mermilerde parmak izine rastlanmadığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN