Kayan'a 2 tehdit mektubu daha

Seferberlik Ankara Bölge Başkanlığı'nda arama yapan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi Kayan'a 2 yeni tehdit mektubu daha gönderildiği ortaya çıktı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında Seferberlik Ankara Bölge Başkanlığı'nda arama yapan Hakim Kadir Kayan'a yönelik tehditlere yenileri eklendi. Kadir Kayan'ın Ankara Adliyesi'nde görevli olduğu mahkemenin kalemine gönderilen iki mektupta dün yine tehdit mesajları yer aldı. Bir süre önce "Bu soruşturmayı kes, sonun kötü olur" içerikli telefon mesajları alan Kayan'a son olarak geçen hafta içinde bir kutu içinde 8 adet kalaşnikof mermisi gönderilmişti. 8'er adet kalaşnikof mermisinin esrarı henüz çözülmeden bu defa Kayan yeni tehdit mesajları ile karşılaştı. Adana ve İzmit'ten APS ile gönderildiği saptanan tehdit içerikli iki mektup Hakim Kadir Kayan'ın görevli olduğu 11. Ağır Ceza Mahkemesi kalemine geldi. Mektupları alan kalem çalışanları, gönderen kısmında isim yazmaması üzerine mektuplardan şüphelendi. Kalem görevlileri önce Hakim Kadir Kayan'ı, ardından savcılığı bilgilendirdi. Savcılığın polise haber vermesiyle Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler mektuplarda inceleme yaptı. Mektuplarda ayrıca parmak izi incelemesi de gerçekleştirildi.

ESKİ DAVALAR

Mektuplar açıldığında Hakim Kadir Kayan'a tehdit içerikli mesajların yer aldığı görüldü. Mektuplardan birinde yer alan tehdit mesajlarının son derece uçuk olduğu belirtiliyor. İkinci mektubun ise Hakim Kayan'ın daha önce baktığı bir dava dosyasıyla ilgili olduğu belirlendi. Davanın taraflarından birinin yazdığı öne sürülen mektupta Kayan'a yönelik tehdit içerikli mesajlar yer aldığı belirtiliyor. Adana ve İzmit çıkışlı mektupların kim ya da kimler tarafından gönderildiğini belirlemek üzere bu illerin TEM polisi ile irtibata geçildi. Mektupların gönderildiği merkezin çevresindeki kameralar incelemeye alındı.
BİZE ULAŞIN