Oktay Ekşi'nin akrabasına saldırı

Kadıköy'de, arkadaşlarıyla yemek yedikten sonra otoparktaki otomobiline doğru giden işadamı Cihan Ekşi, kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. İki bacağına 5 kurşun isabet eden Ekşi, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis, kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

Olay, Fenerbahçe Kalamış Marina'da saat 23.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, müteahit Cihan Ekşi, iki arkadaşıyla birlikte yemek yedi. Yemek sonrası otoparktaki otomobiline doğru giden Ekşi, kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırganın silahından çıkan 5 kurşun Ekşi'nin bacaklarına isabet etti. Yaralanan Cihan Ekşi, arkadaşları tarafından Kadıköy'deki Florence Nightingale Hastanesi'nde kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemede, 5 adet boş kovan bulundu. Polis, eşgalini belirlediği saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

Bu arada, silahlı saldırıya uğrayan işadamının, gazeteci Oktay Ekşi'nin yeğeni olduğu açıklanmıştı.

EKŞİ, ''YARALANAN CİHAN EKŞİ'NİN YEĞENİ DEĞİL, UZAKTAN AKRABASI OLDUĞUNU'' BİLDİRDİ

Basın Konseyi Başkanı ve Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi, ''Kadıköy'deki silahlı saldırıda yaralanan Cihan Ekşi'nin yeğeni değil, uzaktan akrabası olduğunu'' bildirdi.

Oktay Ekşi, dün akşam Kalamış Marina'da kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin silahlı saldırısına uğrayarak bacaklarından yaralanan Cihan Ekşi'nin, bazı haberlerde yer alanın aksine yeğeni olmadığını kaydetti.

Uzaktan akrabası olan Cihan Ekşi'yi tanıdığını, ancak ne işini ne de ilişkilerini bildiğini ifade eden Oktay Ekşi, sülalesinin on binlerle ifade edilebilecek kadar kalabalık olduğunu, aile büyüklerine yaygın olarak ''amca'' denildiğini aktararak, kendisinin Cihan Ekşi'nin amcası olmadığını kaydetti.

Ekşi, ''Cihan Ekşi'nin yeğeni değil, dedesinin kardeşinin torununun oğlu olduğunu'' ifade etti.
BİZE ULAŞIN