Görüşmede 'Balyoz' ve 'Kozmik Oda' ele alındı

YURTDIŞINDAbulunan Başbakan Tayip Erdoğan'ın sabah 04.00 sıralarında Ankara'ya dönmesi, dün yapılması planlanan bütün görüşmelerini etkiledi. Başbakanlık Basın Merkezi'nin açıkladığı, Erdoğan'ın dünkü programında saat 12.00'de Suriye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Vekili Tümgeneral Muhammed Nazif'i kabul yer alıyordu. Başbakanlık Merkez Bina'daki kabul, 13.00'te başlayabildi ve 14.00'te bitti. 12.30'da başlayacağı duyurulan Bakanlar Kurulu ise ancak 14.30'da toplanabildi. Yaklaşık 3.5 saat süren toplantı, 18.00'de sona erdi.

BALYOZ VE KOZMİK ODA

Erdoğan'ın 17:30'da başlayacağı duyurulan Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ ile haftalık olağan görüşmesi, Bakanlar Kurulu'nun uzaması ve programın sarkması nedeniyle yaklaşık bir saat geç başladı. Erdoğan ile Başbuğ başta "Balyoz Planı" ve Genelkurmay'da önceki gün sona eren "Kozmik arama" olmak üzere son günlerde meydana gelen ulusal ve uluslararası konuları ele aldı. ÇANKAYA'

DA 50 DAKİKA

Erdoğan ve Başbuğ, son olarak iki hafta önce görüşmüş, haftalık olağan görüşme ilk kez Genelkurmay Karargahı'nda gerçekleşmişti. Erdoğan'ın Karargah'a gitmesi bir uyum mesajı olarak yorumlanmıştı. Erdoğan ile Başbuğ'un dün akşamki görüşmesi 1 saat 20 dakika sürdü. Erdoğan'ın son programı ise 19.30'da Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yapacağı görüşmeydi. Bu program da rötar yaptı. Gül ile Erdoğan görüşmesi 20.00'de başladı ve yaklaşık 50 dakika sürdü.
BİZE ULAŞIN