"Boynumuzu asla bükmeyeceğiz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Kim ne yaparsa yapsın, hangi senaryoyu hazırlarsa hazırlasın, bu ülkenin geleceğini karartmak için hangi hukuk dışı oluşumun içinde olursa olsun bunlara prim vermeyecek, bunlara taviz vermeyecek, bunlar karşısında boynumuzu asla ve asla bükmeyeceğiz'' dedi.

Sakarya'da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, tören alanındakilerin, ''Romanların senden bir isteği var'' şeklinde slogan atmaları üzerine Erdoğan, ''Ben isteklerin hepsini aldım. Siz onları bilmiyorsunuz. İsteklerin hepsini aldım, kitabını bile yazdım'' diye konuştu.
Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Kim ne yaparsa yapsın, hangi senaryoyu hazırlarsa hazırlasın, bu ülkenin geleceğini karartmak için hangi hukuk dışı oluşumun içinde olursa olsun bunlara prim vermeyecek, bunlara taviz vermeyecek, bunlar karşısında boynumuzu asla ve asla bükmeyeceğiz. Çünkü milletin emaneti kutsaldır. O emanete uzananlara aziz milletimiz o yüce iradesiyle yüce ferasetiyle yüce dirayetiyle gereken cevabı her zaman verdi, verir, bundan sonra da verecektir. Biz bir olacağız, bütün olacağız, birliğimizi, bütünlüğümüzü, beraberliğimizi en önemlisi de kardeşliğimizi muhafaza edecek ve Türkiye'yi çok daha aydınlık yarınlara taşıyacağız.''

Türkiye'yi çok güzel günlerin beklediğini, 7 yılda Türkiye'nin çehresinin, kaderinin makus talihinin değiştiğini söyleyen Erdoğan, milletin desteğiyle Türkiye'nin çok daha fazlasını göreceğini ifade etti. Vatandaşlara seslenen Erdoğan, şunları söyledi:

''Oynanan oyunları lütfen iyi görün, üretilen senaryoları lütfen iyi anlayın. Kışkırtmalara, tuzaklara gelmeyin. Karamsarlık, kötümserlik pompalayan odakların tuzağına düşmeyin. Türkiye'yi zayıflatmak isteyenlerin, Türkiye'yi kutlu yolculuğundan, refahtan, huzurdan, istikrardan alıkoymak isteyenlerin provokasyonlarına asla ve asla boyun eğmeyin. Sağduyuyla, soğukkanlılıkla, birlik ve beraberlik, kardeşlik içinde tüm engelleri aşarız. Tarihte bunu defalarca yaptık, yine yaparız, yine başaracağız ve Türkiye'yi dünyada hak ettiği konuma yine taşıyacağız.''

"AK PARTİ'Yİ HAZMETMEK ZORUNDASIN"
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''AK Parti'yi beğenmiyormuş. Beğenmeyebilirsin ama AK Parti'yi hazmetmek zorundasın. Demokrasi bu, ileri demokrasi bu'' dedi.

Erdoğan, Sakarya'da, Şen Piliç Endüstri Meslek Lisesi'nin bahçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, 30, 40, 50 yıldır her fırsatta tezgaha sürülen kirli oyunların şimdi Hükümet vasıtasıyla açığa çıkarıldığını belirtti. Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bizden önceki bazı liderlere kurulan tezgahlar bize kurulmak isteniyor. Bayat demiyorlar, çürümüş, kokmuş demiyorlar. İnsan biraz yenilikçi, reformcu olur. Çağı, dünyayı takip eder. Bir kaç tane bakıyorsunuz köşe yazarı var. Bir araya geliyorlar, ondan sonra kendilerine göre bir komplo teorisi... Nedir? 'Sivil dikta', 'sivil faşizm', 'tek parti iktidarı', 'tek parti faşizmi' gibi böyle saçma sapan bazı şeyler uyduruyorlar. Arkada da vagonlar var onlar da onların peşine takılıveriyor beraberce ülkede halkın iradesine gem vurmak istiyorlar. Onlara sesleniyorum: Siz köşenizde egemen olabilirsiniz ama benim milletime egemen olamazsınız. Şunu bilesiniz ki eğer benim milletim tek başına bir iktidar yetkisi veriyorsa ona kimsenin de gölge düşürmeye hakkı yoktur.

Son zamanlarda bazı gazetelerde görüyorsunuz. Şurada, burada ortaya çıkan son gelişmeler... Ne tür oyunlar oynandığını görüyorsunuz. Ne tür hazımsızlıklar olduğunu görüyorsunuz. AK Parti'yi beğenmiyormuş. Beğenmeyebilirsin ama AK Parti'yi hazmetmek zorundasın. Demokrasi bu, ileri demokrasi bu. Farklı arayışlar içerisinde olamazsın eğer demokrasiye inanıyorsan. Ama demokrasiye inanmıyorsan o zaman adam gibi çıkarsın 'Benim demokrasi diye bir derdim yok'. Eee o zaman... Neden yanasın onu açıklarsın. Darbeden yana mısın? Çıkarsın onu açıklarsın. Çık adam gibi açıkla. Gizli kapılar arkasında bu iş artık kalmıyor. Bir gün bunların hepsi ortaya çıkıyor. Artık yok böyle bir şey filan. Çıkıyor, çıkıyor. Bundan sonra kim bilir neler çıkacak?''

''ZEYTİNYAĞI GİBİ ÜSTE ÇIKIYORLAR''
Bazı köşe yazarlarına dikkat ettiğini, 30 yıl önce atılan manşetlerin aynısının bugün yeniden atıldığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

''Burası çok ilginç. Merhum Menderes'e, merhum Özal'a yaptıklarının aynısını bugün bir kere daha yapıyorlar. Hiçbir planları, projeleri, hiçbir alternatifleri yok. Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını beğenmeyebilirsin ama şu yapılanlara bak yaa... Eline, diline dursun yaa... Şunları bir gör. 7 senede bu ülkede neler oldu, bunları bir gör. Türkiye'nin dünyadaki kazandığı itibarı bir gör. Yok. Tayyip Erdoğan'ın arkadaşlarının artık boyuna, posuna mı takıyor kafayı, yaşam şekline mi takıyor kafayı bilemiyorum. Ama her zaman söylüyorum alışacaklar. Bunlar yapılanı bozmaktan, yapılanı yıkmaktan başka hiçbir becerileri olmayan ama zeytinyağı gibi üste çıkıp, yıkıcılıkla suçlayacak kadar da pervasızlar.''

Başbakan Erdoğan, işlerine bakacaklarını, yapıcı olacaklarını belirterek, ''Onlar kaos üretecekler biz inadına istikrar diyeceğiz. Onlar kötümserlik, karamsarlık üretecekler biz inadına umut diyeceğiz. Onlar ihanet, hıyanet diyecek biz inadına milli birlik, beraberlik diyeceğiz. Biz kardeşlik diyeceğiz, gönül köprüleri kuracağız. Onlar milletin egemenliğini gasp etmek için senaryolar üretecek biz inadına inadına demokrasi, huzur, özgürlük diyeceğiz, büyük Türkiye diyeceğiz. Bizim farkımız bu'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN