Erdoğan'ın mektubuna cevap geldi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'ya, 30 Ekim tarihinde yazdığı mektubun cevabı geldi. Mektubu, Başbakanlığa, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Fotis Ksidas getirdi.

Başbakan Erdoğan, Papandreu'nun, Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı'na seçilmesinin ardından bir mektup göndererek tebrik etmiş ve iki ülke arasındaki sorunları çözme konusunda işbirliği çağrısında bulunmuştu.

Başbakan Erdoğan, mektubunda, Yunanistan ile ilişkilerin tüm alanlarda geliştirilmesi konusunda hükümet olarak gerekli iradeye sahip ve mevcut tüm meseleleri ele almaya hazır olduğunu ifade etmişti. Erdoğan, mektubunda, Yunanistan ile ilişkilerin geliştirilmesine önem atfettiğine işaret ederek, "Komşu ülkelerle sıfır problem" anlayışının Türk dış politikasının öncelikleri arasında olduğunu vurgulamıştı.
Erdoğan, Papendreu'ye gönderdiği mektupta, Yunanistan ile karşılıklı saygı ve anlayış temelinde geliştirmeye çaba gösterildiği ve ilişkilerin, bölgesel barış ve istikrara da olumlu etkileri olacağına işaret etmişti.

BULGARİSTAN BAŞBAKANI RESMİ ZİYARETE GELİYOR
Diğer yandan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, resmi ziyaret için 29 Ocak cuma günü Türkiye'ye geliyor. Borisov, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi törenle karşılanacak.
BİZE ULAŞIN