Asliye'nin cesedine ulaşıldı

Bingöl'de cuma gününden itibaren haber alınamayan kuzenlerin, kaybolmadan önce güvenlik kameralarına takılan görüntüleri bulundu. Zeynep Varış ile Asliye Ayaz'ın 22 Ocak saat 13.08'de Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi'nde yürürken bir apartmanın güvenlik kamerası tarafından çekilmiş görüntüsü tespit edildi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

ASLİYE'NİN CESEDİ BULUNDU

Bingöl'de cuma gününden beri kayıp olan iki kız çocuğundan birinin cesedi bulundu. Alınan bilgiye göre, 4 gün önce tatilde okumak için kitap almaya giden ve kendilerinden bir daha haber alınamayan çocuklardan Kurtuluş Şişmantürk İlköğretim Okulu öğrencisi Asliye Ayaz'ın (8) cesedine ulaşıldı.

Bingöl-Genç karayolundaki Göynük Çayı'nda bulunan ceset otopsi için hastaneye götürüldü.
Organ mafyası iddialarını yalanlayan yetkililer, yapılan ilk incelemede çocuğun organlarının tam olduğunun görüldüğünü belirtti. Zeynep Varış'ın (13) bulunması için arama çalışmaları devam ediyor.

Saray Mahallesi Temel Yapı Konutları'nda oturan ilköğretim 8. sınıf öğrencisi Zeynep Varış ile 3. sınıf öğrencisi Asliye Ayaz, cuma günü karnelerini aldıktan sonra evlerine gelmiş, ailelerine karnelerini gösterdikten sonra kitap almak için çarşıya çıkmıştı. Birlikte evden ayrılan çocuklardan bir daha haber alınamadı.

Asliye Ayaz'ın babası Hakkı Ayaz, kızının derslerinin gayet iyi olduğunu söyledi. Kızının takdir aldığını belirten Ayaz, "Kardeşine tatil kitabı almak için çarşıya gideceğini söyledi. Bunu öğrenen Asliye de çarşıya çıkmak istemiş. İkisi birlikte saat 12.00 sularında evden ayrılmışlar. Akşam eve gelmeyince şüphelenip onları aramaya başladık. Bütün aile perişan haldeyiz." dedi.

Zeynep Varış'ın babası Ramazan Varış da çocukların bulunması için seferber olduklarını ifade etti.
Kızının hayatından endişe duyduğunu kaydeden Varış, "Kızımın bir an önce bulunmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

MARDİN'DE 4 KIZ ÇOCUĞUNU KAÇIRMA GİRİŞİMİ

Öte yandan Mardin'in Mazıdağı ilçesinde 4 kız çocuğunu kaçırma girişiminde bulunan bir kişi, jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Özlüce Köyünün Beşevler Mezrasına gelerek vatandaşlarla görüşen Mahmut Ökmen (45), ilçe milli eğitim müdürlüğünden geldiğini ve çocuklara yardım yapacaklarını söyledi.
Bu açıklamasının ardından bir evde yaklaşık 20 kadar çocuğu toplayan Ökmen, içlerinden seçtiği 10-12 yaşlarındaki N.A, S.A, Z.A, A.N'yı bir odaya alarak, burada çocuklara daha önce ameliyat olup olmadıklarını sordu. Durumdan şüphelenen ailelerin sordukları soruları yanıtsız bırakarak panikleyen Ökmen, aracına binerek kaçtı. Olayın bildirilmesi üzerine Ökmen, jandarma tarafından yolda yakalanarak gözaltına alındı.

Mazıdağı ilçesine getirilen Ökmen, adliye binası önünde toplanan kalabalık tarafından linç edilmek istendi. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, savcılık tarafından şahıs ile birlikte 4 çocuğun da ifadesi alınmaya başlandı.

Çocukların yakını Ali Acar, şahsın mezraya gelerek milli eğitim görevlisi olduğunu ve çocuklara yardım yapacaklarını söylemesi üzerine yaklaşık 20 çocuğun bir evde toplandığını belirtti. Şahsın çocuklardan seçtiği 4 kızı görüşmek üzere bir odaya alarak yalnız görüştüğünü anlatan Acar, şöyle dedi:

''Çocuklar çıktıklarında kendilerine daha önce ameliyat olup olmadığı, hastalığı bulunup bulunmadığı gibi sorular sorunca durumdan şüphelendik. Şahsın zaten yaklaşık 20 çocuktan 4 kız çocuğunu seçmesi de şüpheli bir durumdu. Neden 4 çocuğu seçtiğini, milli eğitim görevlisi olup olmadığını gösteren bir belgesinin olup olmadığı gibi sorularımıza kaçamak cevaplar veren şahıs daha sonra panikleyerek kaçtı.'' Bu arada, bazı vatandaşlar, adliye binası önünde çocuk kaçırma girişiminde bulunan şahsın çıkarılmasını bekliyor.

BİZE ULAŞIN