Göl ve nehirler soğuktan dondu

Tüm yurtta etkisini sürdüren dondurucu soğuklar, yavaş yavaş batıda etkisini azaltırken, doğuda yüzlerce köy yolu da halen kapalı. İstanbul'da kar yağışı yerini daha açık ama son derece soğuk bir havaya ve buzlanmaya bıraktı. Isparta ve Zonguldak'ta ise kara kış 3 can aldı, bazı kentlerdeki göl ve nehirleri dondurdu. Dün itibariyle Türkiye'nin kış bilançosu özetle şöyle:
ISPARTA: Şarkikaraağaç ilçesinde ava çıktığı dağda mahsur kalan Mehmet Duyar (53) donarak yaşamını yitirdi. Orman Bölge Müdürlüğü'nden emekli olan Duyar'ın sert kış ve arazi koşullarında deneyimli olduğu belirtildi. Çiçekpınar beldesinde yalnız yaşayan Dursun Karataş adındaki 80 yaşındaki kadının cesedi de pazartesi günü buz tutan Deliçay'ın üzerinde bulundu.
EDİRNE: Kar ve tipinin ardından dondurucu soğuklara teslim olan kentte soğukların eksi 10 dereceyi geçmesi nedeniyle Tunca Nehri tamamen dondu. Şehir merkezindeki süs havuzları buz tuttu, binalarda uzun saçaklar oluştu.
ESKİŞEHİR: Kent merkezinden geçen Porsuk Çayı dondu.
ZONGULDAK:Merkeze bağlı Muslu beldesinde Mahir Artık(65) donarak yaşamını yitirdi.
BOLU: Kar kalınlığının 1.5 metreye ulaştığı kentte, hava sıcaklığı da eksi 11 dereceye indi.
TRABZON: Son 10 yılın en fazla kar yağışının yaşandığı kentte uçak seferleri iptal edildi. Yağışın iki gün daha süreceği belirtildi.
İSTANBUL: Yollar buz tuttu, viyadük ve köprülerde buz sarkıtları oluştu. Sıcaklığın önceki gece -6 derece ölçüldüğü kentte, belediye ekipleri yol ve kaldırımlardaki buzları temizlemek için çalışma yaptı. Pendik Belediyesi kar nedeniyle temel gıdalarını alamayan yaşlı vatandaşlara gıda servisi başlattı. Meteoroloji Marmara, kuzey, iç ve doğu bölgelerinde bugün buzlanma ve don olayı beklendiğini duyurdu.

Kırklareli'den kar manzaraları


Bitlis'ten kar manzaraları


Zonguldak'tan kar manzaraları


Edirne'den kar manzaraları


Bursa'dan kar manzaraları


Van'dan kar manzaraları

BİZE ULAŞIN