Kara kışın asıl kurbanlarını unutmadılar

Hayvanseverler, Kırklareli'nde kuşlar için donan göllere yem bıraktı. Aç kalan ve üşüyen sokak hayvanları için de adeta seferberlik ilan edildi

SOĞUKLARDAN insanlar kadar hatta daha bile fazla etkilenen hayvanların imdadına hayvanseverler yetişti. Hem yaban hem de sokak hayvanlarına hayvanseverler yardım eli uzattı. Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde bulunan Longoz Milli Parkı'nda yaşayan ve buz tutan göller nedeniyle yiyecek bulamayan kanatlı hayvanlara yem bırakıldı. Kırklareli Çevre ve Orman Müdürlüğü, Demirköy Doğa Koruma - Milli Parklar Mühendisliği yetkililerinden oluşan ekibe, İğneada Doğal Ekosistemi Koruma ve Bölgesel Yaşamı Destekleme Derneği ile İğneada Avcılar Kulübü üyeleri de destek verdi.

GÜNDE 30 KİLO YEM
İstanbul'da da Bahçelievler Belediyesi ve Şişli Belediyesi Veteriner Şefliği tarafından sokak hayvanları için gerçekleştirilen rutin yem dağıtımı, ağırlaşan hava şartları nedeniyle hızlandırıldı. Diğer yandan veteriner şefliği yetkilileri, farklı noktalara, sahipsiz sokak kedi ve köpeği için günlük 30 kilo civarında yem dağıtımı yaptıklarını açıkladı.

Kırklareli'den kar manzaraları


Bitlis'ten kar manzaraları


Zonguldak'tan kar manzaraları


Edirne'den kar manzaraları


Bursa'dan kar manzaraları


Van'dan kar manzaraları


BİZE ULAŞIN