Ödül vaadiyle kaçırmaya kalkıştı

Çarşamba 27.01.2010
Son Güncelleme: Salı 26.01.2010
ABONE OL
Mardin'de, "Milli Eğitim'den geliyorum. Başarıları için ödül vereceğiz" diyerek 4 kız öğrenciyi kaçırmak isteyen bir kişi yakalandı. Mazıdağı ilçesine bağlı Özcüle Köyü Beşevler Mezrası'na, önceki akşam saatlerinde özel otomobili ile gelen ve kendisini Milli Eğitim Şube Müdürü olarak tanıtan 47 yaşındaki M.D., köylülere 4 kız öğrencinin ismini saydı. M.D., Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü'nce bilgisayar ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilen çocukları kente götüreceğini ifade etti. Köylülerin durumu öğretmene haber vermek istemesi üzerine M.D. panikledi. Durumdan şüphelenen köylüler bu kez olayı jandarmaya bildirmek istedi. Niyetinin ortaya çıkacağı korkusuna kapılan M.D. aracıyla uzaklaştı.

LİNCE KALKIŞTILAR

Durum çevredeki polis merkezlerine bildirildi. M.D. Kızıltepe girişinde yakalandı. Zanlının savcılığa çıkarılacağını duyan aileler adliye önüne geldi. Öfkeli kalabalık zanlıyı linç etmeye kalkıştı. Yakın bir köyde yaşayan ve işsiz olan zanlının, daha önce araştırma yapıp, kaçıracağı çocukların isimlerini belirlediği öne sürüldü. Bu arada akraba oldukları öğrenilen M.D'nin çocuklara ameliyat olup olmadıkları, hastalıklarının bulunup bulunmadığı gibi sorular yönelttiğini ifade etti. M.D tutuklanarak cezaevine gönderildi. Güvenlik güçleri tutuklanan zanlıyı, hükümet konağı önünde toplanan kalabalılığın dağılması çin bir süre adliye binası içersinde tuttu.

2 KARDEŞ HÂLÂ YOK
Öte yandan, Karaman'da 4 gün önce evlerinden ayrılan Ahmet (13) ve Mehmet Akbıyık'tan (12) hâlâ haber alınamadı. Şanlıurfa'da ise, Taşlıca Köyü'nden Salman Köyü Yıldırım mezrasına giderken kaçırılan sınıf arkadaşı H.Y. (14) ile N.D. (14) dün gözü bağlı serbest bırakıldı. Çocukların ifadesinden yola çıkan ekipler, kaçıranların isimlerinin belirlendiğini kaydetti.