Polis Sapanca Gölü'nde silah arıyor

Kocaeli'nde birçok cinayette kullanılan silahların Sapanca Gölü'ne atıldığı bilgisini alan polis gölde arama yapıyor.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri uzun zamandan bu yana aranan Eyüp Çetin ve adamlarına yönelik bir çok ilde operasyon düzenledi. Özellikle 2006 yılında Bekirdere Mahallesi'nde Veysel Kanpara'nın sahibi olduğu Turan Oto Halı Yıkama atölyesine Kaleşnikof silahla baskında bulundukları ve Zihni Kanpara ile İsmail Nazar isimli 2 kişinin öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla aranıyordu. Ayrıca Çetin ve adamları tehdit baskı ile haraç toplamak, yağma suçlarından da Organize Suçlar Şubesi tarafından takipteydi.

Emniyet Müdürlüğü yaklaşık 1 yıldan bu yana sıkı takipte bulunduğu Eyüp Çetin ve adamlarına önceki gün baskın düzenledi. Birçok ili kapsayan baskınlar sonucu uzun süredir aranan Çetin, İstanbul'da yakalandı. 11 adamı ise Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlar ile ele geçirildi.

Gözaltındaki zanlıların alınan ifadelerinden yola çıkan polis, cinayetlerde kullandıkları silahların Sapanca Gölü'ne atıkları yönünde bilgilere doğrultusunda bugün Sapanca Gölü'nde dedektörlerle arama çalışmaları başlattı.

Çalışmalara Yalova ve İstanbul Su Altı Grup Amirliği'nden uzmanlar katıldı.

BİZE ULAŞIN