'Umut'ları fosseptik çukurunda söndü

Uşak'ta 9 günden beri kayıp olan yatılı ilköğretim öğrencisi Umut'un cesedi fosseptik çukurunda bulundu. Çocuğun ölümüyle ilgili soru işaretleri otopsi sonucunda netleşecek

Uşak'ın Eşme ilçesinde kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık'ın cesedi okuduğu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun 100 metre yakınındaki fosseptik çukurunda bulundu. Küçük çocuğun çukura düşerek mi öldüğü, yoksa öldürüldükten sonra mı oraya atıldığı yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak. Eşme YİBO'da 3. sınıfta okuyan Umut Balık, 22 Mart pazartesi akşamı yapılan yoklamada, arkadaşları tarafından "mevcut" olarak belirtildi. Kaybolduğu salı sabahı anlaşılan Umut için devletin bütün birimleri seferber edildi. Olayın hemen ardından okulun yanındaki fosseptik çukurunda arama yapan emniyet ekipleri her hangi bir bulguya rastlayamadı. Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri tarafından ilçe genelinde yürütülen çalışmalardan da sonuç alınamadı.

POLİS MEMURUNUN DİKKATİ

Bu arada okulda bekletilen sivil polis memurlarından biri, okul çalışanlarından fosseptik çukuruna giden 3 kanal olduğu bilgisine ulaştı. Polis durumu üstlerine bildirirken, iş makineleriyle daha detaylı inceme için savcılıktan dün izin alındı ve fosseptik boşaltılmaya başlandı. Umut'un cesedi saat 19.30 sıralarında çukurun içindeki kanallardan birinde bulundu. Küçük çocuk sıkıştığı kanaldan 5 saatlik çalışma sonucunda çıkarıldı. Cesedin otopsi için İzmir'e gönderileceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN