Çetin Doğan ameliyat olacak

''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra dün tahliye edilen ve bugün GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesine başvuran eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın ameliyat olacağı bildirildi.

Doğan'ın avukatı Celal Ülgen, müvekkilinin tutuklu bulunduğu sırada önce cezaevine, sonra da Silivri Devlet Hastanesi'ne dilekçe vererek, sağ bacağındaki uyuşmanın bel fıtığı açısından çok tehlikeli boyutlara geldiğini, felç riski olduğunu, yaşamsal tehlike oluşturduğunu bildirdiklerini hatırlattı.
Çetin Doğan'ın tansiyonun da yüksek seyrettiğini belirten Ülgen, müvekkilinin bu nedenlerle bu sabah GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesine gittiğini kaydetti.

Ülgen, kontroller sırasında doktorların, sağ bacağındaki uyuşmanın, tansiyondan daha tehlikeli bir durum aldığı ve ivedi olarak ameliyat edilmesi gerektiği yönünde görüş belirttiğini söyledi. Çetin Doğan'ın önce buna karşı çıktını kaydeden Ülgen, ''Ama doktorlar bunun son derece zorunlu olduğunu, aksi takdirde geç kalınacağını söyleyince ikna oldu'' dedi.

Çetin Doğan'ın şu anda hastanede yattığını ve kontrollerinin yapıldığını belirten Ülgen, ameliyatın yapılabilmesi için Doğan'ın tansiyonun kontrol altına alınmasına çalışıldığını bildirdi.
Ülgen, tansiyonun kontrol altına alınması durumunda Çetin Doğan'ın 5 Nisan Pazartesi günü ameliyat edilmesinin planlandığını kaydetti.

BİZE ULAŞIN