İkinci 'velev ki' anayasa için

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Cer Modern Sanatlar Merkezi'nin açılış töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
(CHP'nin anayasa paketinde TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in de imzası var' iddiasına) Anayasa Komisyonuna giden böyle bir dosya yok. Ve bu dosyanın içinde Mehmet Ali Bey'in imzası yok. Mehmet Ali Bey'in de imzasının olduğu eski bir sahife fotokopisi gündeme getirilmişse bu çok çirkin bir şey. Şu anda da zaten gerek Meclis Başkanımızın, gerek Komisyon Başkanımızın ve gerek grup başkanvekillerimin açıklamaları var. Bakın bunların hepsini bir tarafa atın. Velev ki böyle olduğunu kabul edin, benim ikinci 'velev ki bu', buradaki sayı 184'ün çok üstünde mi? Çok üstünde. Dert ne? Her zamanki gibi CHP zihniyetinin ön kesme anlayışıdır, bu ülkeyi tıkama gayretidir, anlayışıdır.
(Adana'da Aytaç Durak'ın boşalan koltuğuna Baykal'ın seçim çağrısına) Bildiğim kadarıyla böyle bir seçim yapılması mümkün değil, burada mevcut, şu anda üzerinde bir çok dedikoduların, şaibenin olduğu zat, zaten bir çok eylemleriyle yargıda. Dolayısıyla bu konuda da benim konuşmam doğru değil. Belediye başkanı açığa alındığı zaman oradaki meclis üyeleri kendi içinde seçimi yapar, yargı eğer tutuklama kararını verirse, o zaman Meclis vekaleti de kaldırarak, başkanını kendi içinden atar.
(ABD ziyareti) Şu anda arkadaşlarımla değerlendirmeyi yapıyorum. Öyle zannediyorum ki yarın (bugün) bu konudaki kararımı açıklayacağım. Gitme kararını vermem halinde Büyükelçimizi hemen göndereceğim.
(Albay Dursun Çiçek'in Deniz Baykal ile görüştü iddiası) 'Bunu kendisi söylüyor. Artık herhalde yargı bunları adeta bir suç duyurusu olarak, medyada da yer aldığına göre, kabul edecektir. ANKARA

BİZE ULAŞIN