Balyoz soruşturması

''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturmada hakkında yakalama emri çıkarılan 21 kişi arasında bulunan emekli Albay Kubilay Aktaş, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geldi.

Adliyeye savcı ve hakimlerin kullandığı Çırağan Caddesi'ndeki kapıdan giren emekli Albay Kubilay Aktaş, savcılık katına çıktı. Aktaş'ın elinde bir valiz olduğu görüldü.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, hakim Oktay Kuban'ın sorguladıktan sonra serbest bıraktığı Korgeneral Yurdaer Olcan ve Tümgeneral Abdullah Dalay ile tutuklamaya yapılan itirazını inceleyerek tahliyesine karar verdiği eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Korgeneral Engin Alan, Tümamiral Semih Çetin, Tümgeneraller Bekir Memiş ve İhsan Balabanlı, yarbaylar Hanifi Yıldırım, Ali Rıza Sözen ve Levent Çehreli, albaylar Mustafa Önsel, Abdullah Zafer Arısoy, Recep Yıldız ve Yüksel Gürcan, Astsubay Musa Fariz, emekli Tümgeneral İzzet Ocak, emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri, emekli Albaylar Ümit Özcan, Suat Aytın, Kubilay Aktaş ve Bülent Tunçay hakkında yakalama emri çıkarmıştı.

BİZE ULAŞIN