Esnafla kavga eden Başkan silahını çekti

Barlar Sokağı'nda denetleme yapan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ile esnaf arasında arbede yaşandı. Bu sırada Başkan'ın silahına sarılışı, kameralara yansıdı

Türkiye'nin gözde turizm beldelerinden Muğla-Marmaris'te önceki gün gerilim dolu anlar yaşandı. CHP'li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, fen işleri ile zabıta memurlarından oluşan bir ekiple beraber, Barlar Sokağı'nı denetlemeye gitti. İddiaya göre Acar, disko işleten Fatih ve Yakup Tekin kardeşlere, işletmenin bazı bölümlerinin kaçak olduğunu söyleyip "Burayı yıkacaksınız" dedi. Acar ve ekibi daha sonra, izinsiz tadilat gerekçesiyle mühürlenen Areena Disko'ya denetime gitti. İçeride düzenlemelerin ve sezon hazırlığının devam ettiğini görünce disko çalışanlarıyla tartışma çıktı. İşyeri sahibi Kamil Issı da diskoya gelince gerginlik büyüdü. Çevredekilerin araya girmesiyle ayrılan taraflar, sokakta yeniden karşı karşıya geldi. Diğer disko çalışanları da kavgaya karışınca itişmeler yaşandı. Bu sırada Belediye Başkanı Acar ve korumaları silah çekti.

'SENİNLE İŞİMİZ BİTMEDİ DAHA'
Taraflar birbirinden şikâyetçi olurken, Areena Disko sahibi Kamil Issı, ifadesinde, "Diskonun ön kapısı mühürlü olduğundan Başkan Acar ve yanındakiler arka kapıdan girmiş. İçeri girdiğimde çalışanlara bağırıyorlardı. Başkan bana da hakaret etti, 'Seninle işimiz bitmedi. Hesaplaşacağız' dedi. Ben de mahkemede hesaplaştığımızı söyledim. Bunun üzerine önce kendisi, sonra da iki koruması bize silah çekti" dedi. Kamera görüntülerinde, disko sahibi Kamil Issı'nın, telefonla birilerini arayarak, "Dükkânda Başkan'ın saldırısına uğradık. Herkesi topla gel" dediği görüldü. Başkan Acar'ın, Issı'ya "Temizleneceksiniz hepiniz" dediği, ardından "Telefonla çağırdıkların ne yapmaya geliyorlar?"diye sorduğu, Kamil Issı'nın da, "Seni görmeye geliyorlar" karşılığını verdiği duyuldu. Başkan Acar'ın, bu esnada 6.35 mm'lik tabancasını çıkarıp mermiyi ağzına verdiği, bir belediye çalışanının da Acar'ın iki elini tuttuğu an da kameralara yansıdı. Polis, bu görüntüleri incelemeye aldı. Başkan Ali Acar 32 kişiden, aynı şekilde 32 kişi de Acar ve ekibinden şikâyetçi oldu.

'TEKSAS GÖRÜNTÜSÜ ZARARLI'
Bu arada Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ, Marmaris'te yaşananların, turizme büyük zarar vereceğini belirterek şöyle konuştu: "Marmaris Türkiye'nin Avrupa'ya açılan penceresidir. İnsanlar birbirlerini sevmese de tahammül etmek zorundadır. Kaba kuvvet ve silah Marmaris'e yakışmıyor. Turizm mevsiminin açıldığı bu günlerde Teksas'ı andıran sokak sahneleri emniyet zaafı olur. Turizmde en önemli şey can güvenliğidir. Bu olanlar iyi şeyler değil."

KAMERALAR O ANI BÖYLE YAKALADI
Yerel basının kameralarına takılan görüntülerde, Belediye Başkanı Ali Acar, gerginlik sırasında 6.35 mm.'lik silahına davranıyor ve mermiyi sürüyor. İki belediye çalışanı ise bu arada Başkan'ın eline sarılıyor.

'6 YILDIR BÜYÜK SABIR GÖSTERDİM'
Ali Acar, önceki gün yaşanan olaylar sonrası dün yaptığı açıklamada, "6 yıldır sabrediyorum, kentin geleceğine yönelik çabalarımızı provoke edenler var" dedi. Esnaf ise başkan ve adamlarını suçluyor.

MEYDAN KAVGASI GİBİ
Areena Disko içinde başlayan ancak araya girenler sayesinde yatışan gerginlik, sokakta yeniden alevlendi. Diskonun sahibi, "Başkan ve adamları bize silah çekti" derken, Başkan Ali Acar da bazı kişilerin "Odunları hazırlayın" diyerek kendilerine saldırdığını savundu.

BİZE ULAŞIN