'Annesini istemedi' diye intiharı denedi

Halis Toprak'ın genç eşi Nazlıcan Toprak'ı intihar girişimine sürükleyen nedenin, Halis Ağa'nın kayınvalidesini evde istemeyişi olduğu iddia ediliyor. Kızının durumu, kalp hastası babadan ise şimdilik saklanıyor

İşadamı Halis Toprak'ın genç eşi Nazlıcan Tağızade Toprak'ın intihar girişiminin yankıları sürüyor. Erken müdahale ile hayata döndürülen genç kadının girdiği bunalımın altında, Halis Ağa'nın kayınvalide Şehirnaz Tağızade'yi evde istememesinin yattığı öne sürüldü. Geçen cumartesi akşamı yaşanan olay, iddiaya göre şöyle gelişti: Nazlıcan Tağızade Toprak, eşi Halis Toprak'la tartıştıktan sonra, saat 20.00 sıralarında odasına kapandı. Saat 21.00 sıralarında odaya giren annesi Şehirnaz Tağızade, kızını yerde ağzından köpük gelirken ve baygın halde buldu. Tansiyon hapı içtiği anlaşılan Nazlıcan, ambulansla İstinye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste serum takılan genç kadın, yaklaşık 4 saat sonra kendine geldi.

6 TANSİYON HAPI İÇMİŞ

Halis Toprak'ın başından hiç ayrılmadığı Nazlıcan, daha sonra ifadesine başvurulmak üzere İstinye Polis Merkezi'ne götürüldü. Nazlıcan Tağızade Toprak'ın ifadesinde, aile içi sorunlar yüzünden hap içerek ölmek istediğini söylediği öğrenildi. Nazlıcan, eşi Halis Toprak'ı çok sevdiğini ancak kendisini baskı altında hissettiğini de ifade etti. Nazlıcan Toprak, saat 02.00 sıralarında evine gönderildi. Halis Toprak'ın, Aslanlı Köşk'ün bahçesindeki iki katlı müstakil evde oturan kayınvalide Şehirnaz Tağızade'yi istemediği, gitmesi için eşine sürekli baskı yaptığı bunun da genç eşi bunalıma soktuğu iddia edildi. Bu arada doktorlar, 6 tansiyon hapı içtiği belirlenen Nazlıcan Toprak'ı, sağlık durumu iyi olduğu için ailesine teslim ettiklerini vurguladı. Doktorlar, ancak ağır psikolojik travma geçiren hastaları, psikolog ya da psikiyatra sevk ettiklerini, Nazlıcan için böyle bir ihtiyaç olmadığını da söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde kalan ve geçen yıl kalp ameliyatı geçiren baba İsmet Tağızade'ye ise sağlığı bozulur korkusuyla kızının durumu söylenmiyor, gazete okutturulmuyor, televizyon da seyrettirilmiyor.

BABA, BASINA BARDAK FIRLATIYORDU
Huzurevi önünde çay ve sigara içerken fotoğrafının çekilmesine öfkelenen baba İsmet Tağızade, gazetecilere sert tepki gösterdi. Elindeki çay bardağını fırlatmasına, güvenlik görevlileri son anda engel oldu.

BİZE ULAŞIN