İstanbul'da korkunç cinayet

Başakşehir'de zili çaldıktan sonra bir eve giren kar maskeli 3 kişi, 78 yaşındaki Faik Kılıç'ı öldürüp, 20 yıllık eşi Saime Kılıç'ı (45) bıçakla yaraladıktan sonra kayıplara karıştı. Hastanede ilk tedavisinin ardından polislerin inceleme yaptığı evde tatbikat yaptırılan ve ifade veren Saime Kılıç, gözaltına alındı. Polis ekiplerinin konuyla ilgili çok yönlü soruşturması devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre olay, Başakşehir Güvercintepe Mahallesi Burçak Sokak'ta saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Kılıç ailesinin oturduğu gecekondunun kapı zilini çalan yüzleri maskeli 3 kişi, Faik Kılıç'a saldırdı. 78 yaşındaki Kılıç'ı birçok yerinden bıçaklayan saldırganlar, Saime Kılıç'ı da kolundan bıçakla yaraladı. Boğuşma esnasında saldırganlardan birisinin maskesi düşerken, zanlılar hızla olay yerinden kaçtı. Olayın ardından Kılıç çiftine ilk müdahaleyi komşuları yaptı. Kılıç çifti komşularının araçlarıyla TEM Hospital'a kaldırıldı. Faik Kılıç, bıçak darbeleri sonrası yaşamını yitirirken, Saime Kılıç ise kolundaki yaraya atılan dikiş sonrası taburcu edildi.

Hastaneden ayrılan Saime Kılıç polis eşliğinde olayın yaşandığı eve getirildi. Çok sayıda polis ekibi ve olay yeri inceleme ekibi evde incelemelerde bulundu. Olay yerinde tatbikat yaptırılan ve ifade veren Kılıç, Güvercintepe Polis Karakolu'na götürüldü. Karakola götürülüşü esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıç, "Kapıyı çaldılar. Eşim kapıyı açınca saldırdılar. Bir şey mi çalmak istediler? Bilmiyorum. Ancak bir şey çalamadılar" dedi.

Kılıç ailesinin komşusu Reis Karataş, saldırganlardan birisinin kaçarken yüzündeki maskeyi düşürdüğünü ve bu kar maskesini poşete koyarak, polise teslim ettiğini söyledi. Olay sonrası eve ilk giden kişiler arasında yer aldığını belirten Karataş, "Komşumuz sırt üstü yatıyordu. Saime Kılıç eşinin bıçaklandığını söyledi. Faik Amca'nın kanaması azalsın diye elimi başının altına koydum ve hastaneye götürdük. Saldırganların ne gibi bir amacı olabilir? Bilmiyorum. Eşi de kendisi de 5 vakit namaz kılan, sürekli camiye gelen insanlardı. Kimseye zararları yoktu" diye konuştu.

Faik Kılıç'ın çocuğunun bulunmadığını belirten komşuları, Kılıç'ın çocuğu olmaması nedeniyle ikinci evliliğini Saime Kılıç ile yaptığını ancak yine de çocuk sahibi olamadıklarını ifade etti. Çiftin yaklaşık 20 yıldır evli olduğunu kaydeden komşuları, çiftin arasında herhangi bir problem bulunmadığını dile getirdi.
Polisin olayla ilgili çok yönlü soruşturması devam ediyor.


BİZE ULAŞIN