Tire'de gerginlik

İzmir'in Tire ilçesindeki Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Öğrenci Yurdu'nda kalan bir grup öğrenci ile yurttaki arkadaşlarını görmek için gelen başka bir grup öğrenci arasında gerginlik yaşandı.

Alınan bilgiye göre, öğrenci yurdunda kalan 3 öğrenci ile yurt binası önüne arkadaşlarını görmek için gelen 3 kişi arasında daha önceden süregelen husumet nedeniyle tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen olaya yurtta kalan öğrencilerin arkadaşları da katıldı. Yurda arkadaşlarını görmek için gelen öğrencilerden Erhan Gacaner darp sonucu hafif yaralandı.Öğrenci yurdundaki kavga haberinin duyulması üzerine bir grup, yurt önünde toplandı.

Tire Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri barikat oluşturarak, olası bir kavgayı engelledi.Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Demirel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ölçer de olay yerine gelerek, öğrencilerle görüşerek, gerginliği yatıştırmaya çalıştı.

Bu arada, MHP Tire İlçe Başkanı Bayram Demirel de yurt binası dışında toplanan gruptan dağılmalarını istedi. Yurt binasının belli bir mesafede toplanan gençler, ellerinde bayraklarla İstiklal Marşı okudu. Bir süre daha slogan atan grubun, yürüyüşüne yapmak istemesine polis izin vermedi. Grup, yurt çevresinde yaklaşık 1 saat süren eylemlerinin ardından dağıldı.

BİZE ULAŞIN