YÖK Başkanı'nın sınav heyecanı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren oğlu Ömer Baran Özcan sınav çıkışında, ''Elimden geleni yaptım. Zor sorular da vardı tabi, kolay sorular da. Beklediğim gibiydi sınav'' dedi.

ODTÜ Fizik Bölümü'nde sınava giren Ömer Baran, sınav çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin ''Sınavın nasıl geçti?'' sorusuna Ömer Baran, ''Güzeldi. Elimden geleni yaptım. Zor sorular da vardı tabi, kolay sorular da. Beklediğim gibiydi sınav'' yanıtını verdi.

Ömer Baran, ''Hangi testte zorlandın?'' sorusu üzerine, ''Hepsini yaparken zor sorular vardı tabi. Türkçe daha zor geldi bu sınavda. Matematik daha kolaydı. Tam tersini bekliyordum ama beklediğimin dışında çıktı'' diye konuştu.

Sınavda alacağı puanla ilgili bir tahminin olmadığını belirten Ömer Baran, ''Sınavla ilgili olarak ilk kime haber vereceksin?'' sorusu üzerine, ''Babamı arayacağım ama babam şu anda uçakta. Annem burada, onunla paylaşacağım'' diye konuştu.

Kardeşi Ömer Baran'ın sınav çıkışını bekleyen abisi İzzet Kaan Özcan da kardeşinden daha çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, ''Emindim yapacağına. Çok da çalıştı, inşallah istediğimizi alırız'' dedi.
Ömer Baran'ı sınav çıkışında annesi Nesligül Cavcav da karşılayarak sarıldı.

''SÖZEL BÖLÜM ZORDU''

Sınav çıkışında öğrenciler, aileleriyle kucaklaşarak, sınav hakkında konuştular. Sınavı iyi geçen ve mutluluklarını aileleriyle paylaşan öğrencilerin yanı sıra sınavdan üzgün ayrılanların olduğu da görüldü.

Sınavlarının nasıl geçtiğini değerlendiren öğrencilerden Tuğçe Ersoy, sınavda Sözel bölümün özellike Türkçe sorularının zor olduğunu belirterek, ''Paragraf sorularında zorlandım. Matematik kolaydı. Soruları cevaplamada zaman çok rahat yetti'' dedi.

Kerim Akbaş da sınavın güzel geçtiğini ifade ederek, ''Umduğumdan daha iyiydi. Coğrafya soruları biraz zordu ama genel olarak iyiydi'' diye konuştu.

Büşra Özkay ise sınavının iyi geçtiğini belirterek, tarih sorularının biraz zor olduğunu söyledi. Özkay, sınav sonucundan umutlu olduğunu ifade ederek, ''Çalışmalarımın karşılığını alacağım'' dedi.

BİZE ULAŞIN