İşte Adana'nın yeni belediye başkanı

İçişleri Bakanlığınca Aytaç Durak'ın görevinden uzaklaştırılmasının ardından toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde, başkanvekilliğini, son aylamada MHP adayı ile eşit oy alan AK Parti adayı Mahmut Çelikcan, kurayla kazandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisinde düzenlenen son tur oturumda da eşit oy çıkması üzerine kura çekimine gidildi. Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in yaptığı kura çekiminde AK Parti adayı Mahmut Çelikcan başkan vekilliğine getirildi.

Valiliğinin çağrısıyla 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 45. Maddesi gereğince meclis birinci başkanvekili Mustafa Tuncel'in başkanlığında toplanmış, kura öncesi yapılan son oylamada, AK Parti adayı ve merkez ilçe Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 16, MHP adayı Fethi Coşkuntuncel 16 oy almış, zarflardan birinde iki adayın da oy pusulası çıkınca geçersiz sayılmış, diğer zarftan ise oy çıkmamıştı.
Bugün yapılan önceki turda ise AK Parti adayı ve merkez ilçe Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 13, CHP adayı ve merkez ilçe Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan 9, MHP adayı Fethi Coşkuntuncel 11 oy almış, bir zarf ise boş çıkmıştı. En çok oy alan iki aday, sonraki oylamaya katılma hakkı elde etmişti.

BİZE ULAŞIN