Eşini kurtardı; kendi öldü

Adana'da tekerleği patlayan motosikletini tamir için yol kenarına çekerken eşine kaldırıma çıkmasını söyleyen sürücü, arkadan otomobilin çarpması sonucu 10 metre sürüklenerek öldü.

Alınan bilgiye göre, Aleattin Olcay (44) idaresindeki 01 JY 732 plakalı motosikletin tekerleği İstiklal Mahallesi Turan Cemal Beriker Bulvarı'nda patladı.

Motosikleti yol kenarına çeken sürücü Olcay, birlikte akraba ziyaretinden döndüğü eşi Halime'ye ''Yol kenarı tehlikeli, sen şöyle kenarda dur'' diyerek kaldırıma çıkmasını söyledi.

Bu sırada aşırı süratli olduğu iddia edilen Mehmet Borcaktepe (42) yönetimindeki 33 AFY 11 plakalı otomobil, Olcay'a arkadan çarptı. Kazanın etkisiyle Olcay yaklaşık 10, motosikleti ise 15 metre sürüklendi. Olcay, olay yerinde öldü. Eşinin ölümünü izleyen kadın, sinir krizi geçirdi.

Polis ekipleri gelene kadar eşinin cesedinin başında ağıtlar yakan Halime Olcay, güçlükle sakinleştirildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesini de kabul etmeyen Olcay, ''Keşke ben ölseydim. Keşke ben de motosiklette olsaydım'' diye gözyaşı döktü.

Otomobil sürücüsü gözaltına alınırken, Olcay'ın cesedi Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.
Bu arada, Olcay'ın cesedine bakmak isteyen yakınlarını polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi. Aleattin Olcay'ın yakınları otomobil sürücüsüne de tepki gösterdi.
BİZE ULAŞIN