Uzmanlar: Asit yağmuru olursa şemsiye taşıyın!..

İngiliz meteorolojisi dünyaya flaş olarak, rüzgârın hızının arttığı bilgisini geçti. Ancak Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, volkanik bulut ve küllerin salı gününden önce Türkiye'ye gelmesinin beklenmediğini açıkladı. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, kül bulutunun içindeki sülfür dioksit gibi kimyasalların astım ve benzeri solunum yolu hastaları için hayati tehlike içerdiğini hatırlattı. Volkanik küllerin asit yağmuru biçiminde yere inebileceğini belirten uzmanlar, "Asit yağmurlarının cilde değmesini önlemek için mutlaka şemsiye kullanılmalı" uyarısında bulundu.

TAKSİCİLER BAYRAM EDİYOR

Önceki gün Avrupa genelinde her 3 uçuştan 2'si iptal edilirken, havayolu şirketleri yüzbinlerce yolcuya kiralık araç, tren bileti ve otel odası sorunuyla karşı karşıya kaldı. İngiltere-Fransa arasında feribot seferleri için biletlerin çoktan tükendiği, Londra'daki taksi şirketlerine Paris, Milano, Amsterdam ve Zürih'e gitmek isteyenlerin akın ettiği belirtiliyor. Kuzey Avrupa ülkelerinde de uçuşları iptal edilen bazı yolcular, birleşip taksi tutarak ülkeler arası yolculuk yapıyor.

FERİBOTA HÜCUM...
İngiltere'ye geçmek isteyen binlerce Fransız, son çare olarak Calais'deki feribota hücum edince, böyle uzun araç kuyrukları oluştu.

BİZE ULAŞIN