Gül 3 çocuk istedi Erdoğan alkışladı

Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç ile Kübra Yeliz Asker'in nikâhı devletin zirvesini buluşturdu. Nikâh şahidi Gül, genç çifte Başbakan'ın "üç çocuk" önerisini anımsattı

Ankara dün devletin zirvesini bir araya getiren görkemli bir nikâha sahne oldu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç; oğulları Mücahit Arınç'ı evlendirmenin mutluluğunu yaşadı. Mücahit Arınç, hayatını Kübra Yeliz Asker (Arınç) ile birleştirdi. Nikâhın yapıldığı Rixos Oteli'nin ve salonun girişinde kadınlar ve erkekler için iki ayrı güvenlik noktası oluşturuldu. Salona giren konukları Münevver- Bülent Arınç çiftinin yanı sıra, kız tarafının yakınları kapıda karşıladı. Nikâhtan önce protokol için ayrılan yerde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eşi Gülten Günay bir süre sohbet etti. Kısa bir bekleyişin ardından genç çift alkışlar arasında salona geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikâhta çiftin şahitliklerini devletin zirvesi yaptı. Şahitler Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu oldu. Gökçek'in, "Çiftin nikâhına şahitlik eder misiniz?'' sorusu üzerine Gül, "Nasıl etmeyeyim herkes 'evet' dedikten sonra'', Erdoğan ise "Şahit oldum. Allah'tan mutluluklar diliyorum'' dedi. Şahin ile Çavuşoğlu da çifte mutluluklar diledi. Nikâhın ardından sıra evlilik cüzdanının verilmesine geldi. Mikrofonu alan Gül, evlilik cüzdanını geline vererek, "Bugün Mücahit ve Kübra'nın mutluluklarına şahit olduk. İkisi de o kadar gür 'evet' dediler ki bizde onların gönülden 'evet' demelerine hep beraber şahit olmanın mutluluğunu yaşadık. Her iki aileye de Allah mübarek etsin. Mesut olun. Sağlık içerisinde hayatınız devam etsin. Biliyorsunuz Sayın Başbakanımızın bir sözü var, çok çocuklarınız olsun'' diye konuştu. Gül'ün bu sözleri üzerine salondan kahkahalar yükseldi. Erdoğan da Gül'ün sözlerini alkışladı. Gül, genç çifte "Sağlıklı, hayırlı, uğurlu çok çocuk istiyoruz" dedi. Ardından "Adet olduğu üzere" diyerek evlilik cüzdanını yeni geline verdi.

ARINÇ DUYGULANDI

Bunun üzerine Başbakan yardımcısı ve ev sahibi Bülent Arınç, teşekkür konuşması için sahneye çıktı. Herkese teşekkür eden Arınç, "Ben de çok nikâh şahitliklerinde bulundum. Bu kez kendi evlatlarımızın nikâhındayız" dedi. Genç çifte kavgasız uzun ömürlü bir hayat dileyen Arınç "Yanlışları olursa inşallah yanlışlarını düzeltirler" dedi. Arınç'ın konuşurken gözlerinin dolması dikkatlerden kaçmadı.

BİZE ULAŞIN