Taksim'de 1 Mayıs testi

Başbakan Erdoğan'ın gündemdeki konulara ilişkin öne çıkan bazı mesajları şöyleydi:

REFERANDUM: "Referandum sonrası için erken seçim olur mu, bu bir güven oyu mu" gibi konulara hiç kulak asmıyorum. Referandum çok farklı, seçim çok farklı bir olay. Güvenoyu falan bunların hepsi politik yaklaşımlar. Elmayla armudu karıştırmamak lazım.

DEMOKRATİK AÇILIM: Dün (yazarlar toplantısı) bazı duygusallıklar olduğunu gördüm. Ülke genelinde de var. Kürtlerin, bu çalışmanın sadece kendilerine yönelik olmadığını bilmeleri lazım. Topluma, ülkeye faydalı olabiliyorsak asıl milliyetçilik budur.

TAKSİM'DE 1 MAYIS: 7.5 yıl önce nasıl bir Türkiye vardı bugün nasıl bir Türkiye var? Bu bir sürecin sonucu. Taksim Meydanı'nın bu işe hazırlanması da önemli. Emek ve dayanışma günü mü yoksa bayram havasında dayanışma günü mü yapacağız. Cam çerçeve indirilerek olmaz. Kadıköy'de çiçekleri yoldular. Kutlama yapıyoruz diyenler aralarına giren aşırı uçları tasfiye etme yeteneğine sahip değil. Güvenlik güçlerine yardımcı olsunlar. Bu yılı Taksim'de test edeceğiz. Soluyla sağıyla merkeziye hep beraber kutlama şansını yakalamış olurlar d i y o - rum.

BİZE ULAŞIN